Çok Ciddi Bir Konu

Çok ciddi bir konuya gireceğim bu gün.

Bir ile üç topladığınızda dört. Ortalarında ki iki yi kendisiyle topladığınızda yine dört. Bir ile üçü çarptığınızda üç, ortalarında ki iki nin karesini aldığınızda dört. Yani ortada ki rakamın karesi hep bir fazla bunu bütün sayılara uygulayabilirsiniz. Bu dokuz yaşından bu yana benim adımla andığım teoremim. Bunu her sayıyla yapabilirsiniz. Aynı sonucu alırsınız, toplarsanız aynı çarparsanız karesinin bir eksiği.

basit matematik

Ciddi başka bir konu.

Matematiğinde bir sınırı vardır. Sonsuzları filan sürüsüne bereket kullansa da. Her şeyin bir sınırı olduğundan işe yararlığın bir sınır olduğunu da düşününce.

Bana göre 2 çarpı on üzeri dörtyüzelli civarında bir sınır. Bu sayıdan daha büyüklerine ihtiyaç yoktur. Neden mi?

Basit. Evrende ki bütün parçacıkların sayısı 2 çarpı on üzeri iki yüz on civarında hesaplanmaktadır. Karesi 2 çarpı on üzeri dört yüz yirmi hadi biraz daha üstüne gerek yok. 2 çarpı on üzeri iki yüz on dan daha fazlasında hadi bakalım sağlayalım dediğinizde sayacak bir şey bulamadığınızdan örtmeniniz sağlamasını yaptın mı? Dediğinde cık sesi çıkartıp onca emeğin karşılığında koca bir sıfır alabilirsiniz. Benden söylemesi.

ileri matematik

Ciddi konudur (10 üzeri yirmi üç galaksi varsayılarak hesaplanmış bir sayıdır. Evrende bulunan kuark ve elektronların sayısıdır)

Evrenimizin sonu var mıdır? Tanrı bilir.

Evrenin sonu evrende ki düşünen varlıkların beyinleri ne zaman evrende olmuş olacak her şeyi bilip her şeyin formülünü bilecek hale çok yakın bir yere geldiğinde sonu gelecektir. Seksen yıl önce Edingston görelilik kuramını iki kişinin anladığını söylemişti. Şimdilerde on binlerce belki de yüzbinlerce kişi anlıyor olmalı ki milyonlarca insan da konuya aşina.

Tabii bir de kuantum gereğinden dolayı belirli bir noktadan sonra öngörülemezlik gelişi güzellik var onunda bir formülü olabilir o zaman kuantum olmaz.

Aziz Augustinus gibi Tanrı yı zamanda bir varlık olarak düşünmeyip zamanı da Tanrı nın yarattığı fikri ile bu evrenin buralarda son bulacağı yani bu evrende düşünen varlıkların bileceği yere yaklaştığımızda evrenin sonu. Gelişme ve evrenin gelişmesi daralması ne olacaksa onu biteceği bir zaman.

Ciddi bir konu.

kuantum hesaplama

Sonra. Tanrı bilir.

Girdi, çıktı, döndü, dolaştı, arka ön ileri geri alt üst aşağı yukarı geçmiş gelecek kadın erkek gibi çoğaltın sayfalar yetmez ikili yaşamın ikili düzenin birbirinin etrafında eksi artı dönmelerin ve düşünen düşünmeyen her şeyin ikili sarmalı DNA sı zamanın geçmişi geleceği ilerisi gerisi sona erdiğinde üçlü döngülere geçilecek . (Tanrı bilir kaçlı ve nasıl olacağını)

Söyleyince kolay ama değil matematiği üçlü nasıl olacak ikili yapılar nasıl bir patlamayla diye düşünüyorsak öyle.

Nasıl ki tekillikten sonra ikili bir yapı belki aynı zamanı paylaştığımız bir üçlü sonra dörtlü şimdilerde karşı zamanda üzerimize gelen üçlünün bir kolu. Dörtlü beşli yapılar bizim genlerimizde olmayan aynı anda giden gitmeyen, gitmesi de kalemin suçu başka yazamıyor beyin de yetmiyor. Üç bireyin bir araya gelip yeni nesilürettiği çiçekler böcekler hayvan düşünen düşünmeyen bir habitat üçlü beşli onlu sarmallar.

Sonra onlu ondörtlü onun düşünenlerinin çözdüğü her şeyi bilmeye yakın hale geldiği bir son. Düşünenlerin canlı olması olmaması belki şimdilerde bizle aynı evreni paylaşan kaya maya sırasını bekleyen On üstü on üstü onüstü centiriyonlar matematikler ona göre beyinler.

Ciddi bir konu.

Ne olacak bu memleketin hali . Tanrı bilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code