Bütün Elektronlar Tek Elektrondur

elektronlar

Bütün dünyanın evrenin sizin bizim her şeyin hikayesi hayatın masalı aslında bir elektorunun hikayesi masalıdır.

Ben söyledim kafayı yedim ondan diyorsanız haklı olduğunuz yerler var da bu lafı bu söylemi ben söylemedim kuram bana ait değil. Ünlü birine fizik te laf sahibi birine ait. Feynman Princeton da öğrenci olduğu sıralar ki Feynman bilmeyenler için Kuantum fiziğinin iri taşlarından biridir onun danışmanı Wheeler söylemiştir bu kuramı. Dayanakları basit ve çok sağlamdır.

Elektronun kırmızısı siyahı kısası uzunu şişmanı zayıfı şöylesi böylesi yoktur bu da bütün elektronların aynı olduğunu ortaya çıkartır. Bir elektron vardır hep aynıdır aynı davranır.

Büyük patlama olduğunda bir elektron zamanın bittiği yere kadar sona kadar her şeyin sonuna kadar gider orada döner anti elektron olarak en başa büyük patlamaya kadar gider oradan döner elektron olarak tekrar en sona kadar böyle on üzeri iki yüz yetmiş kere civarında bu zamana kadar gider gelir her yerde her şeyde bir tek o elektron vardır.

Vücudumuzda dünya da evrende olan bütün elektronlar o bir tek elektrondur. Bunun başka söyleniş şekilleri olabilir.

Hani ölçülünce hangi delikten geçeceğini bilen parçacıklar biri buradayken diğeri sonsuz yerde olma durumları anti maddeler kayıp enerjiler karadeliklerin öte tarafı filan hep bu küçücük.

Evrende hiçbir şey çok büyük sayıda kopyalanamaz o da var.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code