Bu Son Olacak

Bu son olacak demeden yaşanan sonlar akılda öyle kalacak. İstemesek de hiç istemesek de öyle. Bir son resim son olduğunu bilmediğimiz sonraları başkası olmayan kolların dolanmış boyuna. Bir mehtap kalacak o gökyüzünde her gördüğün de bu o değil dediğin.

ateş böcegi

Çoktan ayrılmış dünyalardan gelip sonra tekrar kendi dünyalarına dönen ateş böcekleri gibi hafızalara değdiği her yeri yakıp gitmiş biraz derin kazınmış öyle kalacak. Her bakışta her seste her yüzde hep sana benziyor son resimde neysen o üstelik.

Bir son olacak gökten elmalar düşecek her şey bitiverecek. Bu başka bunu bile çok sonra ayrılığın buna ne zaman dönüştüğünü bilmeden. Ve birden gökyüzü boşalıvermiş gibi her yer gözyaşı. Doymayan doyulmayan birbirine hep öyle olur ya. Birbirine anlatıldığı, anlatılacak gibi öyle kalacak içinde.

Bu son gecen.

Yağmuru olsun varsın bir gece daha kalsın olmuyor. Bir buz gibilik yüreğinde ensende. Bir acı bilirsin yaşanmış ayrılıklardan sonra o acı tat yüreğinde. Bir yerlerden hatırlıyorsun biraz ileri gidin ben geldim.

Buz gibi. Bütün ışıklar gitti. Gözlerinde bir titrek idare lambası alevi gelirsen diye bir süre daha.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code