Birkaç Soytarı Daha

yasam-kavgasi

İnsanlar herkesle aynı yükseklikte sıcaklıkta aynı yakınlıkta ilişki kurmazlar. Az önce okudum kuramazlarmış zaten beceremezlermiş istemezlermiş rahatsız olurlarmış. Kontrol edilebilir gerçek ilişki güzel sıkı fıkı yüzün biraz üzeri 120 -130 en fazla o kadar. Bunlar da başkalarıyla o kadar kolay o kadar büyüyemiyor çevreyi çok dağıttığında ilişkileri sıkı fıkı başka gruplara kaydırdığında içinde bulunduğun grup enfekte oluyor mikrop kapıyor diyelim çürümeye yıkılmaya bölünmeye aynı tepkileri vermemeye başlıyor grup olmaktan çıkıp güruh oluyor fikirsiz sürülebilir direnemeyen sağlamlığı test bile edilemeyen yönetilemeyen bile.

Bunun çoğalması zayıflıkların bütün kurulan ilişkilere bulaşmasıyla zehirlenir kirlenir sonlanır ilişkinin sağlamlığı biter. Birinin yüz küsur ilişkiyi kurması akla gelen kolaylık olsa da diğerlerinin başka yüzer kişiyle çürüme başladığında sirayet etmesi atlaması bulaşması çok kısa zamanda neredeyse aynı zamanda olduğundan pek sağlıklı olmuyor kurtulması neredeyse imkansız oluyor. Sosyal dostluk arkadaşlık sıkı fıkı cinsel tensel akrabalık dahil olsa bile selam vermeler derin olmayanlar benzerleri dahil değil sayılanlara. Derin olmayanları sağlamlığı test edilmeyenler gerek duyulmayanlar dışarıda.

Örnekleri çok insanoğlunun girift ilişkilerinde yüz biraz üstünden daha fazlasını yönetebildiği anlatabildiği yürütebildiği pek görülmüş değil on binlerce takipçi telefonda binlerce numara hepsi dost hepsi arkadaş sıkı fıkı yok öyle bir şey çökmüş fazlalıktan yürümemiş artık sonrasında aza indirilse bile sayı enfekte olmuşluk hep başka başka bahaneler nedeni hep başka daha bak bundan bak şundan bilmem nerede rüzgar bilmem nerede fırtına abeslik bağlanıp üstüne olmadık hikaye felsefe diz boyu Heredot tan başlayıp bugüne belki de göz ardı edilen tarihin bile yazmadığı çok kalabalık oldular ondan bu da vardı demediği haller.

Acaba krallıklar sultanlıklar imparatorluklar birkaç soytarı daha.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code