Bir Huzur Sonra

huzur

Herşeyi yeni baştan yeniden her nasılsa kurallarını da değiştirerek . Olmaz öyle şey. Sadece yıkıp bir çukur yapıp içinde ne varsa molozları gözükmeyecekbir yere gömüp sonra yepyeni yeni statik düzenle temeller yeniden yeni yeniden zaman alır eskisinden daha boyalı daha alıcılı daha. İçinde bir şeyler kalmadığını hisseder hale gelirsin sadece sen yeni değilsindiriöinde molozlarla gömdüğünü kaptırdığını çok şey onlarda taşınır bir bel sırt ağrısı olur yükünden dolayı ah belim oradan belki. Hikaye hiç olmaz hep molozdan alınıp gelinmiş karşı komşunun bahçe duvarına senin gözüne sokulmak için konmuşluğu düşündürten parçalar.

Bir başkası. Başa gelecekleri anlaırlar sen anlatırsın böyle olacak şöyle böyle böyle. Olur. Tam da.

Aynı tsunami aynı deprem aynı ihlal aynı hırçınlık aynı hunharlık aynı aynı. Her ne anlattıysan ne anlatıldıysa aynı yıkılmayla kırılmayla yok olmayla yaralanmayla.

Oh olsun diyemezsin dilin varmaz yüreğin el vermez için yanar kavrulur. Rahatlarsın.Olmamasını istediğin her şeyin olmasında rahatlarsın. Yeni yepyeni bir başlangıçtır yeni yepyeni senin olacağını düşündüğün olmasını ismediğin olursa diye korktuğun olan. Bir tek sen belki de en rahat olan olanı yapandan yapanlardan daha rahatsındır. Bir cenaze suskunluğudur içinde ki. Zor yıpratıcı hırçın kırıcı yaralayıcı yıpratıcı uzun zamanların hep anlatılmaz yaşanır anlatamadığın anlayamadığın çözemediğin boşuna gayretin elinden bir şey gelmezliğin yine de belki nin sonudur sessizlik ondandır. Ben demiştimin istenmeyen haklılığıdır huzur sessizliktir.

Kedilerin sana alışkanlığıdır sana duydukları yakınlık saygıdır yol vermekten rahatlarını bozmaktan kaçmaktan imtina edip adam yerine koymayıp yerinden olmamaktır kedinin saygısı saymamaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code