Sevgi ve Sevgili

Sevgi nedir? Bu gün binlercesini duyacağınız sevgili nedir? Bu satırlarda sevgiyi çokça yazıp konuştuğumuz için, yazıp çizdiğimiz o duyguyu anlatıp duruyoruz ya nasıl bir şeydir o sevgi denen şey?

Biz bir tarif edelim kendimize göre. Anne hırkasıdır kısaca. Hissettirdikleri ve varlığıyla. Ilıktır, ne sıcak ne soğuktur tam size göredir sıcaklığı yalnız dışınızı değil içinizi de ısıtır. Yağmurda ıslanırım sanırsınız ama ıslanmazsınız en şiddetlisin de bile o varken. Islanıp da umursamazsınız da olabilir.

sevgi

Utanmazsınız canınız meme istediğinizde içine hafiften elinizi uzatıp istersiniz ne de olsa size aittir, sizindir daha da doğrusu en çok sizindir taşıyan olmasanız da sizin kullanmanız için tasarlanmıştır sizindir içindeki bilirsiniz, ihtiyacınız varsa istersiniz, en kolay istersiniz onun içindedir, utanmazsınız, yalvarmazsınız istersiniz, hayıra karşı bir mırıltınız bile yeter bilirsiniz.

Üstünüze örtersiniz, altınıza döşersiniz, sırtınıza alırsınız, koklarsınız neye eksiğiniz varsa o kokar, güvendir, sığınaktır. Sevgi budur da sevgili nedir? Bu hırkayı taşıyan askı, çivi, sakladığınız yer kolay ulaşılacak, sizin için saklayacak olan, bir titremenizden üşüdüğünüzü anlayıp üstünüze örten, hasta bakışınızı anlayıp sırtınıza iliştiriveren sevgiyi. Baktığınızda hep orada olan nereye bakıyorsanız, bak burada bende ne zaman isterseniz diye bakıp çok çok uzaklardan bile yanınızdayım diyen, diyebilendir. Yüreğinizi ısıtacak o incecikte olsa sizi güven içinde tutacak sevgiyi size sunan sevgiliye siz de bir hırka sunucusu olarak var olmak, öyle yaşamak, üşüdüğünde hissettiğinde omzuna bırakmak sevgiyi hafifçe.

Tags:
1 Yorum
  1. sevgi güvenmektir, sığınılacak limandır bencede. İyi günde kötü günde birlikte olmaktır. Huzur duymak huzur vermek her şeyi ama her şeyi utanmadan, anlatabilmek çözüm bulmaktır. İyi ki var diyebilmektir. Kim olduğu önemli değildir sadece sevmektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code