Az Sonra Solacak

yagmur

Sahra nın yağmuru beklemesi, bekleme gibi bir ritüeli büyük bir ihtimalle yoktur. Yağarsa yağmur yağar yağmazsa zaten yağmıyor yağmayı versin yılda bir yıllarda bir televizyon kanalının hava durumu sunucusunu hep aynı kıyafetle her gün aynı kelimelerle bu gün de yağmur yağmayacak derken mi? Her zaman ki gibi günlük güneşlik derken mi? Yoksa hava durumu aynı olduğundan hep önemsiz yok belki yağmur yağsa birinci haber olacak o da haberler de.

Çöl için sahra için bizim edindiğimiz bir derttir yağmur bir olası yağmur yağsa iyi olur ne var su bol olsa bizde oluşmuş bizde var olmuş bizim istediğimiz bizim uygun gördüğümüz bizim onlar için tilkiler güller yılanlar için susuzluğu dert etmeyenler için değil dert eden bizim için onlar için bizim düşündüğümüzdür.

Tilki nin sahra da olmasının sebebidir yağmursuzluk kaktüs ün bitki nin orada olmasının var olmasının başkalarından farklı olduklarının olmalarının sebebidir. Sene de bir gün belki senelerde bir gün birkaç saatliğine çiçek açmanın sebebidir.

Bir dolu güzel üretimin nedeni yoksunluk olduğu gibi. Şiirin hikayenin romanın testinin şarabın mataranın buzluğun hırkanın gülümsemenin yoksunluk.

Sanma ki şarkı o kadar derine kendi açtığı yaranın gücüyle o kadar derin içten ruhun derinine derin olması derine ulaşması yoksunluğun açtığı bir yaranın izini sürmesi yarayı kanayan yarayı sızlatmasıdır.

Bu konunun kısacık okumaktan sıkılınmadan bitecek kadar kısa bir yazının içinde tamamlanması zor. İnsan bu uzunluğa bile dinlemekten okumaktan yoruluyor sıkılıyor. Konunu çok derin olması detaylar onlar da. Çölde yağmur yağsın anlığına çiçekler açsın serinlesin ortalık susuzluk yok olsun bir anlığına daha doymadan her şey eski haline dönsün. Bir Selfielik zamanlarda dokunulmuş var olmuş el bile sürülmemiş ıslanılmamış düşülmemiş değilmemiş duyguların varlığında yokluğunda varmış gibiliğinde daha çok özlenilmişliğinde özlenilmişliklerinde özlemlere özlemle geçen yaşanan var olduğu düşünülen zamanlara öykünmelerle.

Anlayacağınız vazoda güllerle. Az sonra solacak solmaya çoktan başlamış.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code