Ayrılık Vurur Beline

Hayatın bir yerinde ortak olduğun ortak yaşarlığa soyunduğun açlığı, tokluğu çürüğü çarığı birlikte geceyi gündüze katıp aynı çorbaya kaşık salladığın ayrı gitmez olmuşlarda birlikte aynı şarkıyı aynı şekilde aynı tarafa bakarak söylediğin birileri olmuştur.

Dosttur, arkadaştır, eştir, sevgilidir, yardır, kandır, candır adı her neyse ne koyduysanız ortak yaşarlığınıza ne diyorsanız ne geçiyorsa içinizden neyse adı işte ondan.

ayrılık

Yıllar geçer bir yerinden ayrılık vurur beline ayrı düşersiniz. Önceleri bir yarın ondan sonra ki gün mutlaka birlikte denir ama olmaz sonra ki gün gelmez olur ayrılık büyür, bir dağ bir uçurum olur geçilmez açılmaz olur.

Düşlerde kalır o günler öyle anlatılanı dilinizde anlatılamayanı yüreğinizde sonra biraz biraz dilinizden azalıp yüreğinizde öyle kalanı.

Aynı düşü aynı tarafa bakarak gördüğünüz aynı ölümü aynı korkuyu aynı kurşuna denk geleceğinizin de ortaklığında geceler günler aylar yıllar doldurduğunuz.

Şimdilerde bir yerlerde adını bile söylemediğiniz anmadığınız günler olur oralarda kalır kalmıştır her şey.

Bir dumana bir selama bir rüyaya bir lokmaya gelip bir yerlerinizi tutsak alır, bir yerleriniz tutulur kalır. Bilmeden neye deydiyse ne sandıysanız nasıl koktuysa rüzgar onun kokusu gibi o günler gibiyse güneş öyle.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code