Beşiktaş Olayları

Beşiktaş’la ne semt ne sportif anlamda bir ilişkim olmadığı için en azından bir yirmi dört saat beklemeden, beklesem de konuşacak en son adam ben olduğum için şu ana kadar konuşmadım bir şeyler yazmadım ama ilgiyle televizyonları gazeteleri takip edip ne olup bittiğini anladığımı düşündüm bende bir şeyler yazıp bu konuya gireyim dedim giriyorum.

Beşiktaş 1453 Kartalları Grubu

Beşiktaş 1453 Kartalları Grubu

1453 Kartalları diye bir gurup kurulmuş sosyal medyada ne için kurulduğu bu hafta olan olaylarda provokasyonu yapan veya yaptığı zannedilsin istenen gurup, ne kadar savunursa savunsun olayların sorumlusu olan bu işin hazırlığını yapmış gurup olarak görülüyor.

Siyaset işin içinde ismiyle giriyor zaten. Hazırlanmışlar. Bitmiş maçın sonunda olay çıkartmak nasıl bir provokasyondur bunun açıklaması o gurupta. Çarşı ya tabii ki bende sempati duydum yanında olmayı çok isterim. Ama bu olay hükümetin makarna dağıtma provokasyonu gibi bir olay gibi gözüküyor.

Beşiktaş Çarşı Grubu

Beşiktaş Çarşı Grubu

Ortada 300 ila 500 kişinin yaptığı bir şey bu. 1453 bu işin tek sorumlusu değil, belki de hiçbir sorumluluğu yok. Ama hükümetin tam da düşündüğü gibi bu tanıdık olmayanların kim olduğu çözülürse bu iş çözülür.

Biletsiz seyirci var. Göz yumulmuş. Kapılar kırılmış güvenlik amiri var. Göz yummuş. Maçın filmlerine bu saate kadar el konuldu mu belli değil. Her laf boş, bu konu kapatılma aşamasına çoktan sokulmuş. Boşa konuşulacak birkaç gün sonrasında Beşiktaş’ın başına çorap örülecek, bu işte Çarşı ya karşı bir hınç kazandırılmış olacak, bu iş bitirilecektir. Benim anladığım bu.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code