Dünyanın Hali

hayat-ve-insan

Televizyon programında hani öğle öncesi sonrası şu şunu dedi aaa bak buda böyleymiş akıl almazlara kadar giden ilişkileri ortaya döken programlarda tam ikna oldu olur akıl böyle diyora varılmak üzere diye kahve almaya içeri gittiğinizde bir bakmışsınız fikir değişmiş bak biri bir şeyler fısıldamış el oynatmış göz pörtletmiş kızın aklı oğlanın fikri la nerede az önce hal oluyordu kim doldurdu kim ne yaptı sonu iyi olmaz sen kahveyi bitirirken arkası yarın yarın yine baştan zararın neresindeysen dahası olmasın yine kahve yine bir dolduruş akıl yine rafta. Seyretmesi güzel de sonu belli cinayet orta sayfalara düşerler korkusu orada kimse bir akıl lafı etmiyor çoğuda rayting dolduruşu. Kulağa fısıldamalar.

Ertesi gün başka akla ziyanlık. Aynı yol aynı izler aynı çerçeve. Aynı fısıldamalar kulağa.

Dünya da haber programları savaş döğüş işleri aynı öyle. Biz seni yalnız bırakmayız arkandayız zaten gelişin ne idi ki biz şöyle biz böyle felan fıstık.Beni dövdürmez ağabeylerim havasıyla git gir bir şeylere bir durumlara at dolduruşla havanı höt pöt de.Kulağa fısıldamalar.

Organize işlerin sonunda ağzınızı iyice açın bakayım bir golf topu deliği olmak da. Araba nerede para nerede den sonra onca yapılan aç ağzını bir kaç kırık diş bir kaç morluk bir patlak göz.

Aa vah vah kim yaptıysa elleri kırılsın bedduasına sığınıp medet ummak.

Bu da dünyanın hali.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code