Başla Yeniden Bir Daha

yasamak

Başla.

Yeniden bir kere daha bir kere daha. Alışkanlık oluncaya alışkanlık edilinceye kadar sonra o senin.

Senin olduktan sonra koy bir köşeye bir büfe üstüne bir dakikaya bir saniyeye bir asra.Orada mutlu senin olmaktan mutlu çok mutlu yaşasın orada kalsın sonuna kadar sadece senin kendi bile olamasın sonsuza kadarsenin sonuna kadar başka bir söylemle.

İtiraf etmeyin böyle olmuyor deyiverin benim hiç bir şeyim yok olmadı biraz da sizin olmayan göz yaşından dökün hiç olmadı. Diyebilirsiniz. Demeniz de hiç bir engel yok. Gerçeklerin hep orta yerde olduğu durduğu da pek yok zaten. Olmasın.

Ceviz ağacından gülhane parkında değil bahçede ceviz almak için dalları kırmaya çalışmak kırmak senin bile olmayan yakalandığında aslında utanman gereken artık o duyguyu kaybeden büyük bir kulübün topluluğun üyesi gibi sırf lezzete cevizin lezzetine ulaşmanın senin hakkın olduğuna seninkiler senin diğerleri herkese özellikle sana inancıyla bir ağaca yok edebilmek kırmak dökmek için sahip çıkma duygusu.

Hayat başka türlü yaşanıyor inancına kapılmak orada kalmak orada öylece durmak.

St. Exupery tilkiyle gül bahçesinde hergün belli saatte der sobeti kurgular.

İlişkiler.

Hep başka türlü yeni bir senaryoymuş. Oysa topu topu on bilemedin yüz asıl kurgudan bütün hayat binlerce üstüne yazılmış binlerce yaşanmış roman olmuş hikaye edilmiş film çekilmiş yaşanmamış birisi öyle bilmiş öyle anlatmış hayattan kopyalar kopyadan hayatlar.

Düşlerde başka türleri türlüleri düşlerde rüyalarda bile prens öpecek uyanılacak yüzyıllık bir uyku prenses öpecek kurbağalıktan çıkılacak bir yakışıklılık saklanmışlık bile.

Sadece alışkalıkların genlere yerleşmişliği yerleşecek olması okunmayan o roman hikayenin kurgunun eksikliği.

Bahçede ki ceviz ağacının suçu önce kurtlar ağaç kurtları sonra kuşlar saksağan en son kediler kımıldadıkça nefes aldıkça en son dalları kırmaya kararlı komşular.

Kırık dallı ceviz ağacı kuru dallara alışmak onlarda benim direnmesi kırık dallarla yaralarla kışa girmek rüzgara yağmura kara direnmek.

Yağmur önce yüreğe en sonra gözlerden yüreğeyürekten gözlere. Böyle bitecek gibi . Başla yeniden bir kere daha. Önce sabah sonra öğleden önce sonra öğle sonra binlerce nokta.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code