Sivrisinek Saz

Çok önemli olmasına, konuşulduğunda hak verilen bir konu olmasına rağmen kimsenin elini oynatmadığı görmemezlikten geldiği bir durum küresel ısınma. Küresel kelimesi başka olayları da çağırdığından önce biraz ilgi gösteriliyor ama masaya yaklaşınca üstünde tam da ne olduğu görülünce başka bir yerden çağırılmış gibi bir baş çevirişle uzaklaşılan konuya bir daha da girilmeyen özel bir alandır küresel ısınma .

küresel ısınma

küresel ısınma

Kutup ayıları, buzullar, kışın gelmemesi, yazın gitmemesi gibi popüler bir çok konu üzerine oturup bazı popüler gurupların çarpıcı eylemlerine konu olduğundan hep gözümüzün üzerinde olduğunu düşündüğümüz, başkalarının bizden daha iyi savaştığını tahmin ettiğimizden elimizi atmadığımız bir sorundur.

Şimdi bu konuda başka olmayan, bilindik bir hikayeyle bir şeyler anlatmak istiyorum. Kasım ayı başladı. Dışarıda hava sıcaklığı kıyılarda 25 iç kesimlerde 20 derece. Pastırma yazı denerek geçiştirilen, cebimize nefes aldıran, yazdan kalan bir hava.

Böcekleri düşünün, sinekleri, sivrisinekleri her yıl yaz başlangıcında dönencenin altından yola çıkan yayılma hızı ile Eylül sonunda kar ve soğuk hava başladığında yayılmasını durduran lavralarını kış boyu saklama düzeni biraz zayıf bir tür diyelim. Avrupanın tam güney eteklerine geldiğinde kışın durdurduğu bir tür.

Bu bir veya birkaç hastalığı hayvan, insan parazitini taşıyabilen bir tür olsa. Bu günlerde hava sıcaklıkları nedeniyle Avrupanın ortalarını bulmuş olması lazım. Bu paraziti taşımaması gereken bu konuda ülkesinin sağlık politikasında yeri olmayan savaşmayı bilmeyen bir dolu kişi artık bu paraziti taşıyor olabilir.

Küresel ısınma böyle bir şey.

Küresel ısınma… Gelin boşa vakit harcamayın, değmez…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code