Sen de Özleyeceksin

ozlemek

Özlemekten şikayet etmek edebilmek. Özledim diyebilmek. Özlediğini bilmek. Özleyeceğini bilebilmek. Özlemeye daha olmadan bitmeden başlamak ki böyle başlar. Gidecekmiş. Gidecek. Sen de özleyeceksin.

Böyle olacaktır böyle başlar büyük olacaktır yüksek olacaktır. Derin olmalı büyük olmalı temeli öyle kurulmalı temiz olmalı.

Temizdir. Özleyeceğinizi bilirsiniz. Daha gitmeden gittiğinde hangi yükte hangi pahada olacağını bilirsiniz yakıştıramazsınız itiraf edemezsiniz. Hiç bu kadarını tahmin etmemiştim, etmiştiniz, edersiniz aslında bilmez olduğunuz bunu bu kadar itiraf.

Bir şey daha bilirsiniz. Özleminiz bitmeyecekse daha gitmeden son andan önce son anda hep bilirsiniz.  Bitmeyecek bu buson bir daha bak işte orada bir daha bakmayı kendine yedirememiş olduğunun pişmanlığı bundan sonra hep seninle. Son lokma ile ağzınızı doldurmayı tıkış tepiş diğer lokmaları elinize almayı kendinize yediremez olduğunuz gözlerini kaçırır ellerini ellerinize almayı ucundan şöyle bir dokunuş olmayan olsaydı dediğin, dilediğin.

Ve özlersiniz. Diz boyu gırtlağınıza kadar boy versen çok derin ucu bucağı gözükmeyen bir çukur.

Özlersiniz!

Hem de taaaaa başında başından da önce başlayan sizin bildiğiniz.

Özleyeceğim böyle başlar böyle böyle avucunun ortasında binlercesi zaten var biri daha deveyi çöktüren yük en son konan en küçük en küçüğü damla kadarı en taşınanı. Sana hep öyle gelir.

Utanıp bakamazsın gözüne kendinden utanıp kendine onca inanasın ben özlemem dikilişiyle.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir