Sabaha Kalmış Geceler

Geceyi bitirmiş olmalı, bitmemiş. Bir uyku hasreti, bitirmemenin geceyi uzatan bir takılma. Müzik bile geceden of baş ağrısı birde. Bir yerlere saklanmış uyku, perişan üstüne nasıl geçirilmiş çözülemeyen bir pijama ne nereden çıkıyor bu kadar bilmece baş ağrısı of. Surat aynaya bakıp korkulacak göz altları topak, başka renk. Kafayla mide arasında bir kanal olmalı kafanın irinleri mideyi haşat ediyor, bir ekşilik bozulmuşluğun ekşiliği.

Bir bardak özlemişlik, yanına iyice kızarmış bir gülümseme, bir güzel bakış üstü sözcükler dilimi kahvaltı.

geceler

Göğüse yaslanıp dünya ile aradakileri halletmek için soluğunu saçlarda hissetmek, güvenilen bir duvar gibi yaslanmak. Bir çocuk şarkısı yumuşatan kalp atışı dinlemek. Bir bardak daha özlemişlik, kanmadı yürek.

Birden bire önüne açılan bir fal anladın, yine kavuşmak yok, istemediğin ziyaret yüreğini hep bir sigara yanığı acı, dönmeyi durdurmayacak dünya, geceleri çalacak bir hırsız söz bir tele takılı kalmış olacak uçurtma benzeri kafan, terazisi yerinde değildi diyeceğin sabahlarda.

Yaslanıverse düzelecek her şey daha dik durabilse, var dese benim de dese. Baş ağrısı.

Bu kadar uzamış lastik olmuş bitmeyen hep bir sabaha kalmışlık taşıyan geceler. Sabahında ne kalmışsa bir makas kes at isteği.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir