Öyle Yavaş Yavaş Birden Bitti

balon

Neler değişmiyorki? Hayatta her şey hem de çok çabuk değişiyor.

Zor bir konudur her şeyin birden bire bitişini anlatmak daha da zoru anlamak. Kuantum daha önceleri de bahsettik onu da anlamak zordur şimdi her şeyin bitişini de buna bağlamak.

Bir dolusu vardır başka şeylere bağlanır başka şekilde her şekilde anlaması anlatması zordur oysa yine de şairin dediği gibi herkesin başında kimbilir nerede nasıl kaç yaşında.

Herkesin biraz daha büyüğü en büyüğü herşeyin bir bitişi.

Bir balon düşünün içinde milyonlarca milyarlarca trilyonlarca molekül parçacık her biri bir tarafa her biri başka bir yöne balonun çeperine çarpanı hep var hep bir bölümü balonun iç çeperine çarpıyor düzensiz vurarak balon balon oluyor bir an bir yer birden çıkılacak bir yer anında hep beraber balon artık yok bir güçsüzlük noktası balon bitti birden biran birden ölüm.

Hayatın bitişi.

Aynı yerden bir başka hepsi aynı anda dışarıya ani yükleniş yahu rahattık balonun içinde kaygısı yok birinin yaptığını hep beraber ilk yapanın yaptığını sonu ne olursa olsun.

Sürüden ilk uçuruma atlayanın yaptığının sürünün ölümüne yaptığını bilmeden bilmediğini yaptığı.

Kral öldü başka kral da yok kralı alıp gittiler ülke yerinde olsa da artık ülke yok ülke yerinde değil. Satrançta şahın her hangi bir anda bir piyona belki de bir güçsüzlük noktası bir dalgınlık anı şah mat ölüm. Masada oyun bitti.

Ya da.

Zor belki yine de.

Bir gayret bir kalp masajı bütün hücreler tası tarağı toplamaya hazırlanırken bütün hücrelerine her kes işin başında kalsın daha ölmedin sahtekarlığı ve kazanımı farede insanda kanguruda ya tutarsa tutuyor olması. Her şeyi bir makinaya bağlayıp belki de. Belki de bir fişi çekiş umut kesilmez de. Isıtılınca haydi bir gayret çepere daha fazla çok vururken daha çok daha canlı bir balon patlamadan az önce soğuyunca iyice soğuyunca üstüne kalın bir şey al dan daha soğuk soğuyunca büzülüp balonluğundan vaz geçip balonluğundan eser kalmayan bir büzüşme bir iç çekiş donunca bir kırılış nerede o eski şevk heyecan dondu kaldı. Bir başka bitiş çıtır çıtır içinde trilyonlarca molekül.

Balonu patlatan ilk kaçan uçurumdan ilk atlayan karaya ilk vuran balina buraya kadar.

Nasıl bilirdiniz?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir