İşte Bütün Dert Bu

Boşluk adı içinde bir şey olmayan özellikle hacim olarak demektir. İçinde bir şey olmayan, boş çekmece içinde çekmeceye konacak bir şey olmayan.

İçimde bir boşluk var. Tanımladığım gibi tamda. Bir şey yok el yordamı yoklayıp duruyorum, değmiyor hafızamın aklımın parmaklarının ucu bir şeylere, yok işte.

Bir kuş kafesi göğüs, boş kuşu kaçmış bir kafes.

sesler

Bir an boşalır, sonra başka bir kuş, gelmese de gelecek yeri hazır. Belki karşı komşu belki bir balkon yaralısı, belki yeniden hani para verip almak esir edin toplayın ben alırım getirine denk geliyor belki çok güzel kafese yakışır. Sabah güneşi gördü mü bir ıslık özlenilmiş.

Başladığında hem de öyle bir zil sesi gong filan yok bir an içinde bir boşluk başlamış işte boşalmış, boş kalmış.

Yaşadın mı?

Neyi?

İşte bütün dert bu yoku tarif et. Et ne eksikse onsuzluğu. Ne eksik?

Hiç.

Bana bir hiç göstersene amacım felsefe yapmak değil, yok u anlatamadığımı anlatmak.Anlıyor olmalısınız.

Bak kutunun içinde ki kuzu oldu. Öyle çarpık bacaklı zayıf yaşlı değil tam istenilen.

Her ne varsa o yok.

Birbirinin aynı senin o da öyle olmalı.

Dinleyebiliyor musun yağmuru? Hiç başka bir şeye benzetmeden, bir şey hatırlamadan, başka bir şey aklına gelmeden bir şeye bir sese benzetmeden aklına başka bir şey gelmeden sadece yağmuru, yağmurun sesini, cama vuruşunu, başka bir hiçbir şeye benzetmeden yağmur damlalarının cama vuruşu gibi cama vuruşu yağmur kokusu gibi yağmur kokusunu.

Bir boşluğum var, belki iki üç belki on yüz milyon beş belki boşluğum var.Artık yoklarım var. Hem de çok yoklarım onlarda on yüz milyon beş belki on yoklarım hem de pek çok yok say bakalım.

Boşluğum boşluklarım ondan büyük ondan çok şurada yok, burada yok, orada başka bir yok, başka bir yok ta orada.B kadar çok yok, bu kadar boşluk. Hiçe sahip olmak, hiçlerim, yoklarım, canım güzelim hiçlerim, gülüm yoklarım, boşlarım benim güzel boşlarım, boşluklarım.

Eliniz hep dolumudur? Yüreğiniz, kafanız hep dolu mudur? Yokunuz kalmadı mı? Bir avuç ister misin? Birazcık.

1 Yorum
  1. Yokluk acı veriri ama bazende güzeldir. Eski yaşananları tadında yaşananları hatırlamak.Hepimizin yoklukları olmaz mı var.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir