Bu Sana Cocuk

masallar

Bu sana çocuk. Uyumadan az önce belki uyku tutmuyordur. Hayatın masalı.

Hayatın masalı devler cüceler periler öcüler filanlar fişmekanlar dır, değildir. Kediyi seversin cırmalar o da var değil.

Masalların hep sonu vardır başı başlarken masal olduğunu bildiğinden bileceğinden bilmediğinden daha sonra nereden başlamıştık nasıl bir anda hep bir anda başlar her şey bir anda olur biter yaşanmaz yaşanır.

Sana değil sen de alın üzerine yine de.

Hayat bir daktilo şeridi gibidir tek kullanımlık çoğunuz bilmez bir kere kullan at geriye gitmez ne kadar zorlasan havaalanında valiz bandı tek bir sefer geçeni aldın aldın valizi geçti gitti gider düşün aldın aldın yaptın yaptın kaptın kaptın yaşadın yaşadın vaz geçtin geçtin yazdın yazdın.

Tadı damağında kaldı vızz. Aklının bir köşesinde en iyisi bu hayır hep en iyisi doğrusu şimdiye kadar en iyisi öyle yaşanır şimdiye kadar en iyisi. Bir daha o senenin o günün o anın lezzeti kalmadı bir de bunu deneyin. Başınıza gelecek olan bu. Nereden mi ee o da geçmiş geçen onca yıla. Tilki nin dediğine. Gülün kaprisi aklında.

Sırf o yüzden her şeyin kıymetini bileceksin her yaşadığının değerini bedeli her neyse ne ederse senin için ne edecekse. Yaşandı bitti geçti. Pek öyle değil hiç değil. Kim le neyle nasıl bir karışım bir duygu aynısından aslının aynıdır kopyasının yavanlığında değil nasıl bir duygu haz zevk aldın? Mutluluk eline geçti mi elinde kaldı mı var mı? Ne almadın alamadın ne kaldı ne vardı dahası biraz dahası olur muydu?

Böyle üstün körü anlatılması anlatılamaması ondan.

Yenişehir de bir öğle vakti. Sen ben biz siz ikimiz hepimiz hiç birimiz ne yaşadık ne yaşamadık nerede neler kaldı. Zamandan o zamandan aklına ne geldi ne gelmeliydi ne gelmemeliydi. Gelen keşkeler mi dolu iyi ki ler mi daha çok? Nerede doğru nerede yanlış yaptık yaptın mı yaptım mı? Orada kal. Kalsan. En çok da elini at geçmişten al getir yuvarla gelsin üstünün bütün yaşanmışlıklarını temizle yapıştır yaşanmamışlıkları parlat temizle.

Küçük Prens hep der gülünün kıymetini bil.

Bir daha yeni baştan bir daha gezegene gezegenden gezegeninden kaprislerin küçülmüşlüğüne küçücük kaprislere arkana bırakmana sebep olan senin olan.

Neyse yaşanınca her şey.

Sen de haklısın hak ediyor olmak hoca nın demesiyle. Sadece bir masalınız var aklınızda bulunsun. Keşke lerin iyi ki lerin notları hesapları geçip kalmaları yıllar sonra.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir