Bir Kere de Bunu Dene

Şimdi tam sırası söylediğimi. Hiç sana böyle şeyler söylemedim böyle teklifler etmedim. Bu sefer bu gün işte.

Ayağın denizin kumuna suyuna değdiği gün yüreğin daha güzel serinlemişken.

gokyuzunde yildizlar

 

Eline al bardağını bu gece.

Yıldızlar binlerceleri hazır birazdan. Bu gece binlerce yıldız belki de sırf senin için kayacak kayıyor dileklerinin olması için onlarca dilek hiç olmazsa şimdi.

Işıklardan uzak seslerden de uzak bir yere gökyüzüne bakabileceğin yanında o kadar biriktirilmiş dilek olmalı çokça onlardan.

Al koltuğunun altına senin göğsüne yaslanıp senin sessizliğini yüreğinin sesini dinlemeyi seçmiş olanı bak gökyüzüne.

Dileklerini her yıldız kaydığında dilediğinde onca sese ışığa inat sessizlik ve ışıktan uzakta karanlığın en dibine.

Yalnızlığın sonuna gelmeyi oradan vaz geçmeyi hadi bakalım bir kere de sen dile.

O şu bu her kimseneyse hiç biri değil belki de. Sen dile dileğince dilediğin olsun.

Kuma ve denize suya değmişken bu gün. Ulaşabilmişken göğün altına sessizliğe bakabiliyorsan duyabiliyorsan sessizliğin sesini.

Bir kere de bunu dene.

4 Yorum
 1. Ne tesadüftür ki epeydir, deniz yakınlarda olmasına rağmen bugün kuma ve denize değdi ayağım. Yirmi dört sene evvel İstanbul’da eşim hasta olduğu ve hastahaneye yakın olduğu için mecburen tuttuğumuz küçük bir teras katında yaşarken, rahmetli oğlum, kızım ve bir yakınımız terasa bir battaniye serip sırt üstü uzanmış gökyüzünü seyrediyorduk. Hiç unutmuyorum o sene ağustosun bu günlere tekabül eden günleriydi. Oğlum on sekiz ağustosta öldüğünden bilirim. Sanırım bir kaç gün evveldi. Nasıl yıldız kayıyor ama ardarda. Çocuğum en sonunda ürktü, ne de olsa bir kaç gün sonra ölecek. Neden öyle oldu hep düşünürüm. Çok yıldız kaymıştı. Bugün, birazdan (Yıldızlar yazlıkta daha bir çok görünüyor neden bilmem) belli bir süre izleyeceğim. Eğer görünüyor ve kayarsa biri, dilek tutacağım. Kim ne diliyorsa tutsun diye. Yazın bana bunları hatırlattı. Ama sağol, anma günlerim başlamalıydı.

  • kucuk prens says:

   Yakında denizin kıyısında gökyüzüne yeniden bakacağım. İçimde bolca K.Prens olduğundan bir dolu şey duyacağım. Ayın 13 ünde Persaid denilen tabiri biraz kötü ama doğrusu göktaşı çöplüğünden geçtik. Bu yazıyı ilk görecek olan çok sevdiğim genç insan o günlerde denize ayaklarını değmiş olacaktı biraz da onaydı yazdıklarım.Çok teşekkürler.

 2. İlginç bir ŞEY olmuş. Ne olduğuna anlam veremedim veya hangi kişiliğe:) Kısaca yinede cümle kurumu gayet iyi ama bazen anlamdan kayıyor BENCE.

  • kucuk prens says:

   Yıldızlar gibi kelimelerde anlamlarda fazlasıyla kayıyor bu günlerde. Biraz da yerinde duramasınlar hayatın eğri büğrülüğün de. Onu6 ilginize ve içtenliğinize çok teşekkür ederim.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir