Bilirsiniz Bilmezsiniz

Bilirsiniz bilmezsiniz beraber olduysak bir yerlerde bir konuda bir yere baktıysak bir yöne bakabildiysek beraberce tahmin edeceğiniz gibi komşumuz Papua Yeni Gine de yaşayanlar da iyi bilirler benim hesabım kitabım pek iyi değildir. Hiç iyi değildir. Oldukça düşük seviyelidir. Papua Yeni Gine dekiler iyi bilirler Eski Gine dekiler de bilir Gine de olanlarda gine söylediğim gibi iyi bilirler.

papua yeni gine resim

Ben de onlara sorarım hep gine sorarım ne yeyip ne içersiniz?

Ne oluyor?

Daha doğrusu ne yiyor ne içiyorsunuz? Niye benim geçen birkaç ay önce bu günkü fiyatının yarısına aldığım nohut fasulye şimdi ne gazı. Daha az gazlı mı? Fasulye de öyle tazesi bayatı. Domatesin bile tezgahta öyle bir hikayesi var. Zavallı patates o ayrı.

Zor hesap en azından benim için.

Ne yiyoruz hep soğan patates? Cips değil.

Bazıları dese tamam herkes. Ben başka alemin başka bir başka yerde her neyse. Ben gidince şaka diye hani kamera şakaları olur kesin öyle şeyler var. Önümden birileri etiketleri değiştiriyorlar ben geçince tekrar eskisi. Var olmalı. Papua Yeni Gine lilerin bu konuda bir bildikleri olmalı. Yoksa hesap özellikle benim hesabım şaşıyor. Çaylar şekerler kahveler onlar daha işin içine girmeden hepsi kafayı daha da karıştırmadan.

Dedim ya hesabım düşük seviyededir. Hatanın bende olduğu belli nerede olduğunu göremiyorum. Kesin besbelli hata benim. Papua Yeni Gine lilere sorduğum ne yiyip içtikleri değil onlar bilirler benim hatam nerede?

Hesabım düşük.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir