Aşk Tek Kişiliktir

muzik-ve-ask

Hiç kuşkuya bırakılmayacak birşey var. Çoğu insan yanlış bilir. Dilde de aynı düzen olabilir. Kelimeler kullandığın kadar sevdiğin kadar senin oynadığın bildiğin.

Aşk tek kişiliktir. Karşılığı olması olmaması bir borsası bir değerlendirme kurumu yoktur.Büyük yada küçük yakıcı yumuşak az çok yaşayanın neresinde ne kadar yeri var hepsi taşıyanına yaşayanına bağlıdır o ne derse o. Senin ki büyük benim ki daha gibi çıkart koy ortaya yüreğini bakalım tartalım olmaz olamaz.

Hep iki kişilik olduğu var sayılır olsa iyi de olsun istenir tencere kapak fiş priz uysun öyle olsun ıh ıhh olmaz. O bile olmaz o bile tek kişiliktir. Herkesin hamalığını yaptığı yük kendisinindir tıpkı günah gibi belki en iyi benzetme.

Yağmur çıplak vücuduna biraz daha soyunsun yaprakları dökülsün sonbahara öyle değsin öyle giyinsin. Rüyasına yat bir düşün sonra bir mısra da yakala bu gün tek başına yine omzuna yalnızlık değsin dokunsun bir de sen koskoca dünya da. Aradığın sımsıcak bakışlar nereye dönsen kılıcı hazır kesecek bilekler kanlı parmaklar soğuk sakla cebine hepsine. Epeydir bir yerlerde oyun oynayan kedi gibi saklanan bulunamayan yakalanmayan uykular üstelik daha içmeden adamakıllı sarhoş sallantılı dönen dünya.

Yanılmıyorsam sen yine kitapların sayfa aralarında başını kaldırınca olmasın. Oradasın. Farkındasın sonbahar ağlıyor yine kelimeler sıralanmıyor karışık duruyorlar yerlerinde.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir