Zaten Olmazdı Olamazdı

bulutlar-gokyuzu

Olmadı. Olmuyor zaten olmazdı olamazdı. Dünya tersine dönse sanki düz döndüğü düzüne döndüğü nereden belli. Bir kaç kere ters yüz olmuşluğu tepe taklak gelmişliği olmuş dedikodusu öyle en azından bilim adamlarınca yapılanından.

Yüksek bana göre değil. Hem hoşlanmıyorum hem inanmıyorum öyle çalmadan çırpmadan bir kaç metre birkaç yüz metre yapının yüzlerce elin kafanın girdiği bir yapının yapılableceğine bir de tabii kendi şansıma ne zaman bir şeyler yolunda gidiyor gözükse tam yerine rast gelen necefli maşrapalık olaylar oluveriyor. Nasıl oluyorsa nereden çıkıyorsa hep bir taraf tutulacaksa tutacaksam yanlış tarafı az tarafı tutulmayan tarafı tutulsa bile pek yanına gidilmeyen durulmayan tarafı ezilecek tarafı yalnız tarafı baştan beri tutma gibi bir yeteneğim de var.

Dünyanın tersine gidilen onca yol ardımda o dönüyor ben ne yana dönüyorsa o tam tersine. Bir dursa ben bir gayret yol kat edeceğim nafile ne o durdu duruyor ne ben bir gıdım ileri gidebildim gidebiliyorum bir adım yol alabiliyorum.

Pek yalnız da değil gibiyim. Kimse söylemese de onca insan varmış gibi de bir his.

Öyle kolay da değil kalabalıkların tersine yürümek dünyanın tersine.Bazı anlarda bir nefes almacasına şiirlerin satırlarına bazı zamanlar şarkıların notalarının arasına saklanıp bazı zamanlar aya yıldızlara masal hikaye anlatmak la dinlemede var onların anlattıklarını.

Yüksekten korkuyorum sırf o yüzden ne gökyüzüne çıkacağım ne güneşe uzanacağım olsa olsa yılandan bir rica acıyacak balığın canının yandığı kadar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir