Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı için Kazanma Olmazsa Olmaz YKS Kitapları

Yeni yükseköğretim sınav sistemi değişikliklerine göre YKS adını alan üniversiteye giriş imtihanları revize edilmiş hali ile 2018-2019 yılından itibaren yürürlüğe girdi. Bu değişiklikler genellikle olumlu karşılanırken, YKS kitapları giderek zorlaşan bir üniversiteye yerleşebilme hayalleri için büyük önem taşıyor. Yeni sınav sistemi, teknik olarak değişiklikler getirdi ve şimdi öğrencileri nasıl bir çalışma sistemi bekliyor? Önce, kısaca değişiklikleri hatırlayalım:

YKS Sınavı ile Gelen Düzenlemeler

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 2018-2019 Eğitim Öğretim yılından başlamak üzere sınava girmeye hak kazanan adayları, haziran ayında cumartesi sabahı Yükseköğretim Kurumları Sınavı Birinci Oturum (TYT), ertesi gün pazar sabahı ikinci oturum sınav bekliyor. Pazar öğleden sonra ise Dil Sınavı yapılacak. YKS oturumlarına göre ders ve soru sayıları ise şöyle:

  • Birinci Oturum (TYT) Türkçe – Temel Matematik – Fen Bilimleri – Sosyal Bilimler (Toplam Soru Sayısı: 120)
  • İkinci Oturum: Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler-1 (Tarih-1, Coğrafya-1) – Matematik – Sosyal Bilimler-2 (Tarih-2, Coğrafya-2, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ) – Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji) (Toplam Soru Sayısı: 160)
  • Yabancı Dil Oturumu (Toplam Soru Sayısı: 80)
yks tyt soru bankaları

yks tyt soru bankaları

YKS Soruları İçeriğindeki Değişiklikler

Yükseköğretim Kurumu sınav sorularındaki içerik değişikliği için şöyle diyor: “Bilgiyi ezberlemeye dayalı bir çerçeveden uzaklaşıp ölçmede muhakeme, anlama ve çıkarımda bulunma evresine geçilecektir.” Bu yaklaşımın seviye farklılıklarını dengeleyerek fırsat eşitliği yaratacağı öngörülüyor.

Şimdi, öğrenciler için sınava hazırlanma zamanı ve bu sınav için YKS kitapları son duruma göre güncellendi. İlk hedef olan Temel Yeterlilik Testi için; Türkçe= Toplam 40, Sosyal Bilimler: Coğrafya (5), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (5) Felsefe (5), Tarih (5)= Toplam 20 ve Temel Matematik= Toplam 40 soru cevaplamanız gerekecek.

Bu sınavı garantilemek için doğru hazırlanmış YKS kitapları, TYT Deneme kitapçıkları, YKS Konu Anlatımlı Kitapları, YKS Konu Özeti Soru Bankası, YKS Yaprak Test ve YKS Soru Bankası kitapları https://www.kitapbende.com/yks-tyt web sitesinde en güncel hali ile sizi bekliyor. Doğru tercihler için çalışma düzeninizi planlayın ve bu çok özel kaynakları kullanarak başarıya kilitlenin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir