Yine Aynı Cümle

hayat

Yine aynı cümle. Ben ne demiştim?

Sadece ben demiştim başkaları?

Onlarda görmüşlerdi seyrediyorlardı bakıyorlardı benimle az bir fark varsa bile o bile yoktu büyük ihtimal. Sadece söylemiyorlardı. Söylemek kolay değildi.Söylesen bile arkasında ortaya çıkartılamayan bir durum vardı olabilirdi daha çok destekleyen vardı.

Fromme ve benzeri olaylar bahsettiğim. Özellikle takımı.

İçinde pislik olan çayı suyu içeceğini içildiğini içileceğini görüp belki içmesine içilmesine bana ne bu güzel kim içerse içsin şişede görüp susup herkesin içmesine büyük bir çıkarda yok susuşa göz kapatması çıkar sadece böyle gelmiş böyle gitsin.

Vada- Usica her neyse adları belki daha değişik başka kurumlar dopingle mücadele ajansları kurumları onları etkileyen yönlendiren baskı altına alan belki kişiler kurumlar devletler güçler büyük bir ihtimal öyle güçlü olmaması kadar güçlü takımlar.

Göz görüyordu bir gün önce biten ölmeye en yakında bir karıncanın bir gün sonra süper koşusudün öyleydi bu gün böyle geçiştirmesi. Sorarlar sen ne içtin?

Evet hasta olmak hele müzmin. Hasta olup yarışı bırakmışlar o kadar çokken.Hasta olmak bunun nasıl tedavi edildiği ne şekilde ne kadarı etik ne kadarı yarışın sonucuna ne kadarı değil ufak kurullar az kişiler sessiz sedasız sümen altı kapalı kapılar arkası sinek pis mide bulansa da bulanmasa da suyun çayın içinde taşıdığı her ne ise.

Bunun öyle olmaması yılda bir birkaç büyük bir genel kurul çok kişili çok inanılır her gelebilecek göze batan kullanım fark incelenip aklamak daha bir ortada daha bir göz önünde. Kamunun sonuçlara daha inandığı sahip çıktığı mağduriyetlere daha az açık.

“Yahu ben bunu yaparsam”. Hani daha çekinilir hale sokmak.

Kuzeyli arkasından konuşuyoruz ya kayakçı hep benim için soru işaretiydi. Froome daha önceki turlarda O eylül gününde kırmızı çizgi en az benim ruhumda.Nibali Contador Quintana ki onların elleri çok temiz demiyorum Paris te Roma da Madrit te binlerce kişilik alanlarda milyonlar Tv başında çalınmış olabilecek heyecanlar sevinçler bir daha nasıl yerine konacak yaşanacakların araklanması. Belki öncesinde Londra da.En mutlu gün yaşanmamış olarak kalacak olan.

Bu konu burada kalmaz kalmamalı.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir