Uyuyamayınca Çok Şeyler Oluyor

bebek uykusu

Melekler Şehri filminde vardı. Dr. En sonunda çocuğun uyku uyuyamadığını buluyordu bir anda seviniyordu. Çocukta sıkıntı uyku uyuyamamasıydı apnesi vardı her halde uyuyamıyordu.

Geceleri gündüz de olabilir iyi bir uyku çekmek uyumak işte her gün olması lazım hem sağlık hem huzur için gerekli. Bazı insanların öğlen sonrası bir iki saat filan siesta türü bir uyku yüzünden uyudukları için başarılı olduklarını da duymuşluğum var.

Uyuyamayınca.

Uyuyamayınca çok şeyler oluyor öyle az buz değil insanın dengesi bozuluyor denge kalmıyor kelimelerde hep eksik harfler heceler cümlelerde kelimeler eksik.

Uyku derin olacak üstelik. Beyin tavşan uykusunu tavşanda kabul ediyor yoksa derin uyuyacaksın.

Beyin dalgaların yavaşlayacak kütüphanesi düzeltilecek düzenlenecek yerleştirilecek kasların yerçekimine göre sağlama alıp beyinle bir sürü ilişkisini durduracak irtibatının çoğunu kesecek.

Uyunmuyor.

Gözlerde binlerce ton göz kapaklarını aşağıya çekiyor. Kafa düştü düşecek. Bir sinek bir böcek gibi her neyse nasıl bir kımıltıysa o insanı uyutmuyor sabahı sabah ettiriyor.

Dışarıda ki yağmurun damlalarını sayar buluyorsun kendini.

3 Yorum
  1. deryaninsporgunlugu says:

    Bilmez miyim ?. 3 uykusu bozuk cocugun annesiyim.

  2. kucuk prens says:

    Ne güzel bir uykusuzluk serüveni. Yıprattığı kadar insana zevk veren. karşılığı hep önceden ödenmiş zamanlar. Çok daha güzel mutlu günleriniz uykusuz geceleriniz olsun dileğiyle. çok teşekkürler.

  3. Melekler sehrine bu acidan hic bakmamistim.insomania filmi vardi al pacino nun orda cok guzel geciyodu uykusuLuk hissiyati…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir