Uyuyamayacağım Zaten Uyuyamıyorum

Yaz erik nasıl ayıklanır? Çekirdeği nasıl çıkarılır? Al sana biraz daha ilginci dünya durdu fark ettin mi? Bir andan uzun.

Hıdır Ellez’ de beklenir ya o andan.

Altmış. Elli dokuz bir altmış bir artı bir.

erik

Otobüs dolusu kokarca sabahın köründe tıkış tıkış nasıl hepsi bir arada? Bütün otobüsler kokarca sürüsü dolu mu? Bize denk gelmiş diyelim.

Uykusuzluk çekiyorum. Ben de bildiğiniz duyduğunuz bir yöntem olursa bana da.

Böyle götürüyoruz hayatı.

En çok da içinden kurt çıkan kirazlar. Erikler, içi geçmiş kavunlar ortası kiloyla ezilmiş kelek kavunlar kabak aşılanmış salatalıklar. Buranın ki çıkınca kalmaz kabak aşılılar. Niye buradakilere niye?

Gece uyursan eğer düşünde.

Uyuyamayacağım zaten uyuyamıyorum uyumayacağım.

Mobydick hangi yöne kaçsaydı kurtulurdu?

Olmadı şimdi. Peter Pan’ da kaptan Kanca’nın saatsiz kolunu ısırsaydı timsah? Misal dedik.

İçine şeker kat yarın pastanın üstüne.

Uyku dediğinde bedava günlerde belediye otobüsü beklersen gelmez.

Biraz düş alır mısın? Az bir şey kenardan köşeden.

2 Yorum
  1. Uykusuzluk demek.. üzdü beni,D oktorum, yani psikiyatrım, ona gittiğimde hep istemez gibi karşılar lakin giderken çok güzel uğurlar. Son gidişimde bana ‘Dışarıda oturan , senden sonra yanıma gelecek bir hasta var, ona baktın mı, dikkatini çekti mi hali? senin bir kere bile sinir krizi geçirip hastahaneye düşmüşlüğünün kaydı yok. Biraz da kendin başarmaya çalış, çık bu ruh halinder!”der ama gereken (Atipik depresyon) ilaçlarımı yazarken ona”Hocam uykusuzluk çekiyorum bugünlerde dediğimde.’AL SANA BAK ŞUNU YAZIYORUM…’dediği ilaç sayesinde uykusuzluğu şansa bırakmadım.Ruh huzuruyla gelen uyku gibi olmasa da en azından düşünmemi engelliyor, şuuraltım isterse petrol kuyusu kazsın.
    Mesele tek uykusuzluk değil tabii ki, şifreli kelimeler ve ifadeler gizemini korusun böyle kalsınlar. Onlar böyle daha anlamlı. Bazen bana asosyal der yakınlarım. Hiç üzülmem, anlayışları bu kadar derim, dünya tüm kokmuşluğuyla ve tüm anlamışlığımızla yaşanılır gibi değil. Belki de uzatmaları oynuyor. Hala aldanıyorlar.

  2. kucuk prens says:

    Öyle her gece uyunur mu? Ara sıra bazı geceler uyunmalı değil mi? Kocaman bir şaka yapmaya çalıştım kusur varsa bakmayın lütfen. Kalbimi açan doktorum da uyuyamadığını söylüyor . Büyük bir ihtimalle kalbimi açıp içinde olanları görünce uykusu kaçmıştır söyleyemiyor diye düşünüyorum. Okumaktan okumak isteğinden uyku saatlerini kaçırıp sonra da böyle şikayet ediyorum galiba. Tabii biraz da kafanın içinde dolaşan tilki benzeri şeyler kuyrukları değmesin diye çok uğraşıyor olmalıyım. dünya yaşanır olmadığından bir yerlere kaçma da var işin içinde. Sağ olun elinize sağlık.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir