Tüketmiş Bitirmiş

insanlar

Uğraşıp başaramadıklarımda size göre değil olmamalı yoksa çoktan benden önce bana kalmadan bitirmiş olurdunuz, tüketmiş bitirmiş.

Cahil kalıp cehaletin hafifleten her rüzgardan kanatlanıp oradan ilkesiz zevklibir hareket hareketin olduğu yerde nereden geldiği pek de umurda olmayan bir bereket adın yüzün renk değiştirmeyi kavrayamadığı rahatlıklık orada eşinip orada kalma isteği durumu.

Bir gözü karalık onun verdiği bir umursamazlık amigdalada ki boşluğun başından geçenlerden başına gelmişliklerden içine hiç kaçmamış tertemiz boşluğun başından geçebilecekleri gelebilecekleri kavrayamamasından oraya arşive bir şeyler konabileceği olabileceği kaydını geçirmemesi görmemesi görmezden gelmesi birazda.

Elde olan bir tane on varmış çok varmış bundan iyisi olmazmış bu kirlenmiş bu kırılmış bu sevimsiz bunu at çöpe gibi yaşanan hayatlar bu da bana düştü kabulü. Bilginin korkunun olacakları bilmenin tahmin etmenin ağırlığının kaybedilecek şeylerin maddi de değil çoğu ağır geleceğinin bilincinin el kol bağlaması zor kalkar hale gelmesi.Bu ağırlığın rahatsızlıkmışcasına tu kaka kabullenilmesi olmayanlarca.

Son on beş dakika kapılar açılıp içeri giren futbol seyircisinin hepsinin yokluktan parasızlıktan olmayıp onun parasından daha değersiz bir oyunun sahada olduğunu düşündüğü varsayımı daha güçlü sırf o yüzden takımı protesto hakkını da en çok kullanma meyilinde. Parayı vermeyince kaliteyi istemek de hak olmasa da hak edilmiş varmış gibi davranış böyle olsun böyle kalsın isteği.

Rüzgar nereye isterse. İnsanlık halimiz ver çoşkuyu.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir