Toplasanız Bir Kişisiniz

yasam-standarti

Tamam toplasanız bir kişisiniz. Zaten herkes öyle. Kimseye uymayacaksınız aklınız zekanız yerinde. Siz siz olacaksınız o kadar.

Minik bebeler bile yapar sevmiyorsanız bir şeyi sevmediyseniz ağzınıza koymak yutturmak için burnunuzu tutacak haller de yok öyle bile olsa daha birkaç aylık bebek bile bırakın biraz büyümüşünü ağzına tıkıştırılan sevmediği istemediği şeyi püskürtür atar yetmez biraz zorlarsanız kusar.

Sevmediğiniz ne varsa oluyorsa oynanacakmış oynayacakmış sizden para kazanacaklarmış sevseniz bile biraz nefsinize hakim olacaksınız benden size hayır gelmez deyip masadan kalkacaksınız vaz geçeceksiniz bir süre aklınıza bile koymayacaksınız ilgili sayfaları bile okumayacaksınız yokum diyeceksiniz beni saymayın.

Kimseye uymadan kimsenin yolunda değil siz istediğiniz için istemediğiniz için sadece o yüzden. Sizin yüzünüzden olmasın diye sizin üç kuruşunuz için.

Bir dolu şey için öyle insani insancıl var olduğunuz için gönlünüz el vermediği için almayacaksınız kalsın biraz daha bir süre daha idare ederiz biraz daha bir süre daha acelesi yok var yine de olsun değmez e ulaşıp.

Kimsenin değil sizin yalnız sizin düşüncelerinizle tek başınıza biraz daha sakin zamanlara biraz daha nefsinize hakim olarak sizin istemediğiniz aklınıza rağmen yapılacak olana bir süre kendi kararınızı koyun kalın bir süre.

Tamam toplasanız bir kişisiniz. Bir kişi olun öyle kalın. Siz siz olarak.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir