Tadı Coktan Kaçtı

hayatin tadi

Anlatılanlar yaşananlar hikaye bile değil bir masal.

Yaşıyorsun senden hemen sonra bütün her şey tiyatro dekoru gibi kalkıyor yerinden yok oluyor seninle tekrar aynı dekor seninle birlikte senden az önce yeni baştan bıraktığın gibi kuruluyor.

Gördüğünü yaşadığını anlatıyor yazıyorsun olmamış gibi her şey. Aşılanmamış ağaçlar her yer şey. Ürünü kalitesiz az üstelik çirkin.

Öteki ölenler gibi sende gidince senin dokundukların yaşadıkların anlattıkların bir köşeye yığılıp sahneden kalkıverecek bir daha hiç olmayacak sahnede üstlerine ışık vurmayacak üstündeki toz kalınlaşıp. Biraz ondan biraz bundan senin hatırladığına benzer yanlış çoğu beyninde kalanlar birkaç takla atmış hasarlı tutulacak yeri kalmamış cinsinden.

Dünya kadar vardı dünya vardı kadarı fazla. Hepsi tükenmez sanılırdı tükendi son birkaç sıyırmalık sonu geliyor yakın.

Hayatları anlatıyorlar yazıyorlar seninki belki öylesi konu edilecek anlatılacak sessizliği bozmak uğruna anlatılmayacak birkaç anı onlarda takla atmış yanlış yunluş eksik karışık düzensiz yamalı bohça beynin bir köşesine iğreti yerleşmiş ilk sallantıda dışarı bir şeyleri düşürüverecek. Sende olduğu durduğu şekilde hikayelerine masallarına daha çok benzeyeninden.

Birilerinden saklanmış öyle gittiğinden artık pek umurunda olmadığı şekilde umurunda olmayanlar.

Tadı çoktan kaçtı orada dursun kalsın pek iç açıcı değil biraz da sorumlusu bir karate filminin sahnesi dağıtılıp parça parça edilesi bakınca masal.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir