Söylemesi Kolay Olabilir

zaman

Her gidişin ardından bir dilek, bir temenni, geri gel, güle güle git, bazı dillendirilir bazı içten öpüşülür sarılınır el sallanır, çoğu ağlanır ne de olsa ayrılık. Hiç bir şey geri gelmez giden gitmiştir kalan olduğu gibi kalmayacaktır kalmaz. Dönerse senindir senin olan gitmiştir başka biri dönecektir gelen de senin olabilir. Giden gelmez gelen giden değildir. Felsefe Fizik Akıl deli sözü olup söylense de entropi desen de filan feşmekan.

Zaman her şeyin üstüne akan bir yüktür. Işıktan hızlı vs. oralara gitmeden her şeyin üstüne bir yük. Zamanla biraz yorulur biraz çürür biraz büyür çokça bana göre kirlenilir biraz denge olgunlaşılır olgunlaşır çürümeye az bir şey kala beğendiğimiz biz çürümeye az kalmış şekeri bollaşmış ağacın meyve artık bir işe yaramaz al ye dediği midemizin kaldırdığı düşmeden az önce .

Duygu dahil yaşadığımız yaşadıklarımız sizin de yaşarken yaşanıyorken aşk da olabilir bu sizi bozuyorsa dengelerinizi misal bozuluyorsan bozuluyorsa bozuyorsa artık eskisi gibi değilse düzgün olan şeyler azalıyorsa yok oluyorsa görebiliyorsan üstelik fark ediyorsan fark ediliyorsa hissediliyorsa uyarıyorsa düzgün bakan düzgün olduğuna inandığın gözler duyguları yüksek hisseden de olabilir senden yana senin için bir şeylerin eğrildiğini raydan çıkma ihtimalini yüksek olduğunu devrilmenin sen de duyuyorsan sen de görüyorsan görüyorsam görüldüyse uyarıları dikkate alıp trenin hızını duygunun yoğunluğunu azaltıp biraz üfleyip soğutup devirmeden uçmadan kırılmadan kırmadan geri dönülmezine ulaşmadan hani durulmaz bas frene ufak ufak aralarla düşür hızını kıs aç pencereleri yoğunluğu azalsın gazın havaya karışsın patlamasın patlamadan yangını çıkmadan can yanmadan.

Eğer bozuyorsa bir şeyler onun işe yaramadığını böyle oynanmadığını idrak et oyunun bundan sonrasının zevk vermediğini devam edelim edeyim gerek yok tam o ana gelmeden .

Söylemesi kolay bile olabilir yine de.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code