Soruyor Bu Kafa

soru-isareti

Ne oluyor nerede nasıl kim kimle benzeri sorularla dünya bunu hızlı yaşadığında bizde ki son dakika denilen sistemle yaşıyor gibi. Televizyon. Çok alabildiğine.

Sonra yirmi dört saat içinde daha çok biraz daha baharat biraz daha lezzet bizde neredeyse pek yok yayın biraz daha lezzet. Gazeteler. Çok denmez olsun

Biraz daha kısık ateşte altı yanmasın üstü az daha iyi pişsin biraz daha karışırken dikkatli dağılmasın lezzet gurme plmasa bile biraz üstüne düşülmüş biraz özenli. Haftalık dergiler.Yok denilecek kadar az.

İyice daha lezzetli tek tek özenle seçilmiş malzemelerle çok çok özenle en ince kıvama dikkat özenle saklanmış peynir tadında lezzetli. Aylık dergiler. Var çok gibi oysa hemen hiç yok birkaç özel kategori.

Özel saklanmış peynir, peynir tabağı yanına lezzet dilde böyle bir buluşma çok özel bir başka şişesi bir başkası daha kalmamış lezzette çok özel ortamda ışıkta öyle bir tad bir başka lokma da başka..Üç aylık dergi.Yok işte bu.

Soruyor bu kafa.

Aynı şekilde bir telaş aynı ocakta aynı tarifle aynı özensiz ye kalk tabldot bir an önce tüket kalk yerin lazım yer lezzetten önemli hiç işe yaramaz kalanı tüketmediğini at çöpe atıştırmalık ayak üstü ekmek arası ekmek kuru içine bol ne bulduysan iki çiğne yut yutamazsan bırak çıkgit ekmek bol içinde ne var martı artığı tek tırnaklı sakız çiğnemesi göz boyaması. Tirajlar reytingler oranlar benzinci pompası özensizliği nasıl olsa o kadardır. Promasyon var mı? Vaktin çok mu? Yok mu?

Abuk sabuk çabuk çabuk kulak bile verilmeyen aynı şeyi başka bir daha tekrar edemeyen hafıza da bir zahmet doldurulmuş zamanın içine ne varsa ne bulunduysa tıkılmış.

Afiyet olsun. Hesap al.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir