Sonradan Sığınılmış Saklanmışlıklar

Hayat geri dönmeyen kertikli bir yoldur.

Geri dönmeyen bumerang olsa olsa sopadır. Hayat da geri dönmeyen bir bumerangdır. Hayat da hiçbir şey geri dönmez. Geri döndü dediklerimiz bile az önce yeni gelmiştir.

yasanmisliklar

Kelimelerimizin içinde cümlelerimizde geri dönme ile ilgili çokça şey olmasına rağmen üstelik.

Açan çiçeğin solmaktan başka bir çaresi yoktur. Büyüyen bir ağacın küçülmesi. Çalan bir saatin ben vazgeçtim sen yat ben geri gideyim sonra tekrar gelir çalarım merak etme dünya yüzünde her gün milyarlarca dilek alan çok sayıda olmasına rağmen.

Dönüşü olmadığından sırf bu yüzden hayat üzerinde hatalar bir ağaç gibi hep büyür dallanır budaklanır çiçek açar yetmez filizlenip onlarda büyür. Büyük bir balon gibi patladığı bile olur.

Öğütler tekrarlanıp binlerce kez anlatılan anılar büyüklerin dedikleri hepsi biraz kulak vermeyi bu yüzden hak ediyor bile olabilirler. Dinleyin değil belki kulak vermek.

Hayatın bir sopa olduğundan geri dönmemesi ve vurdu mu sıkı vurdu mu sopa yemişe döndürmesi bir şeyler anlatıyor olmalı. Sonradan sığınılmış saklanmışlıklar bile geri dönülemez olduğundan saklanılan yerden saklanan saklandığı gibi çıkmaz Saklanan orada kalır çıkan yeni bir saklanandır.

2 Yorum
  1. Anne güncesi says:

    Zaman geçiyor, hatalar telafi edilebilir. Tekrarlamazsa her hatanın bir af payı vardır bence.

    • kucukprens says:

      Yaşanan hata da olsa yaşanır ve geçer, af yeni bir durumu getirir söylediğim gibi.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir