Sessizliğe Gidiyor Yüreğim

kadin erkek

KADIN – (Sustu)

ERKEK – (O zaten susmuştu.)

KADIN – (Böyle bitmediğini düşündü)

ERKEK – (Böyle bitmemeli diye düşündü)

KADIN – (Yine de sustu)

ERKEK – (Ne söyleyeceğini bilemedi. Sustu)

Böyle biter. Bilirsiniz böyle biteceğini hepsi böyle biter bilirsiniz. Böyle biter. Araya bir ses bir kelime bir şey bir an olsun giremez o sırada. İnfaz sessizliği. Böyle bitmedi o bana şunu ben ona bunu o bana şunu da bende diye başlayan bitmenin öncesinde yaşananları bitmeden az önceyi bitmeye giderken geçilen yaşananları belki anlatan.

İçinden bir şeyler gelmediği yazı yazmak çizmek anlatmak ki içeride kalmaz durulmaz hep bir bol köpüklü yapılır anlatılır o bile hep bir sessizliğe bağlanıp çıkmadan bir migren haşinliği orada kalıp bir ışıksızlık bir hiçbir şeylik hiç hiç orada kalıp bu iş bitsin sessizliğine bir an önce bitince daha çok şey var önce bitsin sonra geri dönülmezliğe son soluk.

İçine lezzeti kaçsın diye en azından çer çöp bütün çirkinlikler ben böyle severim tamam öyle yiyenler yaşayanlar da var öyle bir yemeyi bundan zevk almayı bu tada tutkulu yaşamayı orada nefes almayı kokuyu sevmeyi ondan zevk alıp yaşayan orada olmak için ne varsa vermeyi orada olmak isteyip bunu şan şeref haysiyet mevkii sayan yerinden memnun mide kaldırmaz denilen yerlerde kokularda bir başka her neyse öyle var olduklarını hisseden varlık nedenleri sırf bu olan.

Hayatı sessizliğe karşı gürültüye boğup orada bir türlü düz bir çizgiye kurala bir insan olmaya denk gelmese bile.

Sessizliğe gidiyor yüreğim. Oralarda bir yerlerde biraz huzur .

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir