Satırlar Kopuk Bir Film Gibi

Kar gelip ortalığı beyazlattı, soğuğu görmüş olmalı kaçtı. Geceye soğuk el koymuş durumda. Bütün ışıklar soğuğu içine almış, bütün renkler, sesler titriyor. Işıkları kapatıp pencere camı arkası birazdan o da buz tutacak. Işıklar titriyor soğuk,” Vanessa Mae – Theme From Caravans” Açs Radyo da çalıyor, çölün sıcağı ısıtır mı? Geceyi başka bir Bin Bir Gece masalı masalı anlatmaya ikna edebilir mi? Gece gözleri kapanmak üzere uykusu gelmiş olmalı uyuma donarsın, ölürsün. Umurunda mı tatlı beleş biraz da soğuk kalleş bir uyku onunda sonu olacak. Uyuma.

soğuk

Bir keman teli titremesi yüreğe sen titreme sakin sakin atmağa devam et ben titriyorum senin yerine seslenişi. Üşüyorum ama.

Bir kervan çölün orta yerinde yıldızlar gök yüzünde teker teker sayılıyor gece soğuk, yıldızlar titriyor, ışıklar öyle, soğuk titretiyor.

Uyuma, uyursan ölürsün, ölürüz. (Nefes)

Kitap ayracı yerinde aç titreyen ışığa bir perde yak lambayı, dayan kalorifere sırtını, kervan umurunda mı? Çoktan çöle kaçtı yeniden. Satırlar kopuk bir film gibi. Olsun başla, nerede kalmıştık. Kemanın tellerine sürtünen incecik at kuyruğu kılı gecenin kenarını kaldıran.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir