Rayting O Zamanlar Da Yok

Sene 1930 lar. Bir güzel kadın o günlerin dibe vurmuş dip çamurunda biri Gloria Beatty . İşsiz yoksul. Çok büyük para ödüllü dans maratonu yarışma da. Şans talih kader kısmet ya olursa. Şans talih bir partneri olması lazım olur. Ekonomik kriz ezip geçmektedir. Partneri kendisi gibi dipte milyonlar gibi Robert Syverton. İyi insanlardır. Yarışma bir maraton.

Gloria’da dünyanın çarklarında acımasız kanatan acıtan ağrıtan ezilen biri. Parneri de. Seyredenler de acıyı kanamayı seyredenler de aynı çarkın ezdikleri alkışlayanlar yuhlayanlar da.

Gloria Robert dan kendisini vurmasını ister maraton bile bitmemektedir.

Atları da vururlar

Acımasız çarklar her zaman olduğu gibi o günde dibe vurmuş milyonlarca insandan birinin kurtulmak için çırpıntılarını aynı çarkın ezdiği insanlar seyredenlerin sırtından para kazanmayı da bilmektedir. Filmin ismi “Atları da vururlar” Sydney Pollack 1969 yapımı.

Değişen.

Robert Sytverton Gloria Beatty i vursun mu? Vurdu mu? Az sonra.

Rayting o zamanlar da yok, SMS o da yok. Yani çarkların o zamanki dişlerinde buralardan para çıkartmıyor. Daha öğrenmemiş daha bu yollar ortaya çıkmamışsa da insanları ekonomik krizin içinde cambaza bak uyutmasını insanları uyutmayı pışpışlayıp uyutma işini asıl işini biliyor ve yapıyor hem de sağlam. Büyük ikramiyeli dans maratonu.

Seyretmediyseniz seyretseniz belki o yılları ekonomik krizin en yüksek noktasında nasıl mışıl mışıl nasıl yok oluşlar seyretseniz çarkların ezişi, kızı vurdu mu? Belki sadece o.

Film 1930 lar da geçiyor.

2 Yorum
  1. Bu filmin adını duymuştum. Eskiler bana daima cazip gelir Küçük Prens, dinlenme zamanımda dilerim vardır da, internetten canımın sıkıldığı ana kadar seyredeyim bakalım. Güzel öneri. Yeni filmler yoruyor. İyi günler.

    • kucukprens says:

      Güzel bir hikayesi olan bu günle çok benzerlik taşıyan bir filmdir. Ağır gidişi biraz sıksa da güzel bir film olduğunu düşünürüm hep. Eleştirisel bir film diyelim. Çok teşekkürler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir