Plüton

Yıllar önce şimdi ki gazetelere pek benzemeyen bir siyah beyaz tipo dizilmiş bir gazetenin bir köşesinde Fil burcu (Tabii ki böyle bir burç yok olmadığından benzetmemde kullanıyorum) şöyle yazıyor: Plüton’un uygun açılarda olması dolayısıyla büyük bir aşk sizi bekliyor kalabalıklarda hayatınızın erkeği ile tanışacaksınız. Kadın bunu okuduğunda dışarı çıkmış bir plakçıda bakışlarından hayatın erkeğini bulmuş, çok kaliteli değilse de bir yürütülebilen bir beraberlikte uzunca bir süre yaşamışlardı.

Plüton

Bir arkadaşının kocası böyle Plüton’un şans getireceği gibi bir şeyler yazması üzerine at yarışlarında büyük paralar kaybetmiş, karısıyla da ayrılmışlardı. Adam şimdilerde o iyi işinden cok uzak perişan bir yaşam sürmekte diye duymuştu kadın.

Bunları niye düşünmüştü kadın? Bir yerlerden hayatına, bizim de hayatımıza girmişti Plüton. Clyde Tombaugh bu gezegenimsi şimdilerde o zaman gezegendi Plüton’u kocasıyla tanışması, arkadaşının kocasının batması için mi bulmuştu? Saydıkları sadece kendi bildikleriydi ya bilmedikleri kim bilir kaç kişi bu Plüton yüzünden hayatlarının olmaması gereken işlerini yapmıştı? Ya da yapmamıştı bu gün Plüton sizi kötü etkiliyor dendiği için.

Ve şimdi ortalıktan silinmese de kaldırılıvermişti göz önünden. Ya yaptıkları hani bilmem ne evimi etkiliyor olması? Bütün etkiledikleri de silinecek miydi? Hayatlardan.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir