Parçalamalardan Zevk Alma

sarkilar

Adanıları karıştırınca hep iyi hep güzel pek olmaz neşelisi biraz dahası hep hüzün hep eksikli hep acılı hep kaybolmuşlu yok olmuşlusu.

Hatırlayınca hatırlanınca anlatılmaz üstü örtülür kaldırılmaz örtüsü bakılmaz biraz hınzırcası biraz utanmazcası bile olur. Pek ilintili değil olsun. Kötü bir şarkı akla kötü şeyler getirir.

Je taime mon a plus.

Aklına kötü şeyler getirir ya aslında gelmez hep orada kalır oradadır.

Geçen gece hep aynı şarkı dilde aklın dilinde biraz kıpırdatan biraz ayağa kaldırtan yumruğu sıktıran. Rüyanda mı gördün orada kalsın aklına gelir kötü şeyler orada kalsın gelir kalır.

Düşlerini koy kumara koydun masaya alabildiğince doldur ser saç büyüklerini sür yıllar sonra yine.

Bugünlerde öyle olacak öyle akılda kalacak umutları o küçük sırt çantalarına koymuş tıka basa doldurmuş kısa küçük gencecik ruhlar gece yarılarında bir uğraş bir çaba haziran ın gözlerinde bir umut arayışı bu sefer Gargantua yı iyice şişmiş şişmanlamış birkaç kelime birkaç yarım kalmış yarım bırakılmış şarkı dip dibe soluk soluğa emek verilmiş uykusuz kalınmış yorgun yine de dipdiri bir bitkinlik çocuğa değil belki umut yok toruna o da kalınırsa haziran ın o gün anlatamadığı anlatmadığı sonu hep kötü biten kazanılan yenilmişliklere biri daha. Hikayeler böyledir zincirlerin halkaları hep başka renkli umut yok zincir hep bir başka halka daha.

Ve yok endişlerden zevk alış elden almalardan yok etmelerden kırmalardan parçalamalardan zevk alma.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir