Öteleştirirler

maymun-hikayesi

Neden bu hikayeyi yeniden anlattığımın ne ye benzettiğimin pek dikkate değer bir yanı yok bulamayacaksınız. Sırf bu yüzden bana da önemliliğine o kadar vurgu yapmam gerekmediği böyle de olur her şeye uyar hayatta bu da var kalsın ına daha yakın geldi öylece kaldı.

Afrika da maymunlar yerleşik halka yerleşiklere yerlilere zaman zaman özellikle kıtlık zamanı kuraklık zamanı çok büyük zarar verirler özellikle kıtlığın her yeri kasıp kavurduğu zamanlarda zarar büyük olur büyük gelir. Kabile maymunlardan kurtulmak için atalarından bildikleri çok eski zamanlardan bir yol izlerler.

Sürünün en güçlülerinden birini en güçlü değil orta halli orta halliden biraz bir tık daha güçlülerden birini seçebilirler mi içlerinden birini hemen öldüremeyecekleri birini yakalayıp öyle denilebilir onu beyaza boyarlar una sokup belki yağmur yağana kadar belki beyaza boyayıp serbest bırakırlar.

Öteleştirirler.

Arkadaşlarına arkadaşlarının yanına döner dönmek ister. Tabii ki dönemez. Arkadaşları bu gelenin yeni gelenin arkadaşları gibi kokan onun gibi ses çıkaran tıpkı onun gibi olan sadece beyaz. Maymun kendisinin halini bilir belki belki bilmez belki umursamaz belki dostlarım onlar bu durumdan onlar kurtarır belki yanlarına koşturdukça aralarına girmeye çalıştıkça benim ben bu boya dedikçe belki.

Arkadaşları bu gelen arkadaşları bile olsa hastalık filan arkadaşları gibi olsa da davransa da arkadaşları olduğunu bilseler de bu öteki maymunu tanımazlar tanımazlıktan gelirler aralarına almazlar almak istemezler kavga ederler göç ederler başa çıkamayınca bulunduğu yerde olmak istemezler aralarına sokmazlar. Öldürdükleri yaraladıkları olur ilk önce kurtulmayı denerler olmayınca ver elini hadi eyvallah.

Bir maymun hikayesidir. Efsanedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir