Normale Az Bir Şey

hayat-ve-insan

Beynin nasıl çalışması gerektiği aklımızın yettiğince istediğimiz doğrultusunda hesap kitap elverdiğince bir kıvama bir şekile koymuşuzdur. Bir fikrimiz vardır. Normali onun yardımıyla üretip sonra onun o normale yakın çalışması gerektiği fikri yerleşmiştir kafamızda. Oysa o hiç de öyle çalışmaz prnesibi değildir bizim de nasıl çalıştığı konusunda bir fikrimiz çok ufak minimal düzeyde bile yoktur.

Tıbbın neredeyse her türlü arızasında en son pandemi de bile biraz da olsa bir şeyler yapabilirken beynin 0-1 li kuantumu halt ediyor diyen kimbilir kaçlı girişli çıkışlı bir kuantumlar paketiyle arıza mı yoksa hakikaten bu böyle çalışır asıl biz çalışmıyor yetmiyor işte bu kadarını bile zar zor matematik anlatınca bile anlaşılmıyor ayarında bir de bakıp çözeceğiz tamam burası böyle parça bekliyoruz gelince değiştirince tamam tıkır tıkır yeniden eskisi gibi eskisi de mi böyleydi o zaman üretim hatası demeye de dil varmıyor ya.

İnsan biraz raylardan rayından biraz alta üste sağa sola az bir şey eski yola biraz mesafeli kımıldamaya başladı mı hemen böyle sorgulamalara sorulara kafayı başka bir boyut da mıyız boyut farkları mı savunma işte ardına saklanılacak bir perde her neyse yanaşıp kafayı sıcak soğuk tutma telaşı.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code