Ne Oluyor?

Ekonomi yazmak istiyorum, bir sürü Bakanımız, bir sürü kanalımız, her gazeten bir kaç ekonomi sayfası bu sayfalarda yazan binlerce yazar, bir çok Üniversitemiz, onların bir çok Ekonomi, İktisat, Uluslararası ilişkiler, İşletme bölümleri, bu bölümlerde bir dolu Öğretim üyesi var. Bunların neredeyse hepsi kör gözüm hesabı görmediklerine inanamam, yalan üstüne kurulmuş piyasaya gelin çarpıcılığında bir dünyadalar. Hepsi saatlerce Peter Pan’ın olmayan ülkesini anlatsalar daha doğru bir şeyler anlatmış olacaklar.

ekonomi

Epeydir yazmadım ama ne yazdığımı biliyorsunuz:

Paranıza sahip çıkın hiç kimse size bedava bir şeyler vermez.

Size bir şey kazandıracak olanların sizin paranıza ihtiyaçları olmayacak kadar zengin olmaları lazım. Bu kişi sizin paranıza ihtiyacı olmasa da gözü olduğunu düşündüğüm Gates‘dir. Para vermeden size hiçbir şey vermez. Bilgisayar virüsleri bunun en güzel göstergesidir. Virüs girmeyecek bir yazılım olmamasının sebebi senin parandır. Sen parayı verip virüs programı alacaksın. Parana sahip çık.

Siyaset yazılacak gibi değil o ekonomiden beter, her ucu tutulacak gibi değil.

Müzik artık öyle bir yerlere geldi ki para üstüne oyunların her şekli orada dönüyor, yetmiyor şöyle usturuplu bir hayat yaşayanı da olsa da benim onu duyma olasılığım kalmamış. Kulağıma soktukları o yapıları da ben beğenmiyorum diyeyim kimse üstüne alınmasın yüreğime ulaşamıyorlar bir türlü.

Spor bitmiş bir duruma ülkemde. Raflarda olanların hepsi neredeyse defolu. Amatör sporlarda ülkemde yok.

Okuyorum. O kadar…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir