Mola Zamanı Herkes Evde

Zor günler hep yeni bir şeylerle yeni durumlarla karşılaşır olduk. Keşşaf ın kaşifin yaşadığı gibi bundan sonra gidilecek yol bilinmiyorbilinmeyen yerlere bilinmedik şekilde.

Gidilen yerde her şeyi bir şeyleri değiştirecekmiyiz gidilen yer ne kadar değiştirecek değişilecek direnilecek direnirken kayıplar ne kadar olacak olacak mı eksilecek mi fazladan bir şeyler olacak mı nasıl taşınacak taşınılabilecek mi?

Mola zamanı herkes evde.Evden çıkınca hiç bir şey eskisi gibi olmayacak o belli o eli açık dünya kalmış mı elbiseler modular lüxler bırakın az ihtiyaçlar ihtiyaçlar çok çok ihtiyaç olmayanlar sadece gıda biraz temizlik uzak dur benden mesafeli cimrice iyice pintice.

Durum ne? Durum neydi? Ne yapılacaktı? Ne yapılmamalıydı ne yapılmamalı? Dururken kımıldamazken ne yapmamalı?

Travması ne kadar sonra azalacak bitecek bitecek mi? Tv de radyo da gazetelerde dikkat birisine anlatır gibi anlatılıyor tekrar tekrar sorularda uzun uzun yolu sormak değil de anlatıp bütün yolu yol bu mu? uzun uzun cevap evet yol o gibi.

Çok zeki anlayan leb demeden leblebiyi anlatanlar leb demeden leblebiyi ne oldular neredeler? Kaldılar mı var mı?

Bir iki haftaya aya eskiye her şeyiyle eskiye eskisi gibi devam kalınan yerden kahve falında çıksa suya bakan görünce bakınca du bakalim.

Kendin ne yapacağına her koyun kendi bacağından büyük ihtimal bilinmeyenlerin yumak yumak olduğu bilinenlerin işe yaramadığı solunan hava deniz suyun tadı bile.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir