Kötülüğü Bilmediklerinden Değil

Bütünüyle her şeyiyle kusursuz güzel bütünüyle kusursuz olan şeyler yaşantılar hayatlar şekiller mükemmeller.

Yok hiçbir şey kusursuz olamaz olmaması lazım kusursuzluğun olmaması lazım. Burada inancı olanların bildiği gibi kusursuz olduğunu düşünen inanan kusursuz şeylerin yaratıkların hepsi tamamı kusurlu olduğundandır.

kusursuz olmak

Kusursuzluk kusursuz olmaya çalışmak başka kusursuz olmak kusursuz olduğunu zannetmek cehaletin en dibi.

Bir de cahilliğini suratına söylemiyor söyleyemiyorlar o daha beter. Arkadan kıs kıs bıyık altından ne rezillik.

Kusurun içinde olanı bilebilmek kusursuz olmadığını bilebilmek erdemine ulaşabilmek ulaşmış olmak. Kusurlu güzellikle güzelliklerle yaşayabilmek.

Kusurlu eksik hasta yorgun bitkin güçsüz var olabilmek yine de. Japonlar buna benzer bir sanatı kusurlu olanın sanatını adı Raku yaşıyor yaşatıyor. Kusurunu bilerek kusurlu olarak biraz da olduğu için değer vermek.

Sakat köpek yavrusunu değerinden almak isteyen sakat çocuk hikayesi hatırlıyorum kim yazmış nerede okumuşum şimdi aklımda değil. Öyle değil anlattığım.

Kusurluyu sevmemek ezilenleri sevmemek şimdilerde gençlerde bir aşağılama kelimesi var ezik o da değil ezik diyenin daha aşağıda olduğu yukarıya bakarken aşağıya bakıyorum zannetmek o ayrı bir tür. Ezilen senin altında senin bir şekilde bir nedenle üstünlük sağladığın bir şekilde bir şeyleri olmayan olamayan senin elinde olandan daha az elinde olandan nefret etme onu daha ezme isteği bu histen bile olmadı ezmekten zevk duyma haz alma.

Kötülüğü bilmediklerinden değil kötülüğü seçmediklerinden iyiyi daha iyiyi isteyenlerin karşısına çıkıp şeytana onca laf söyledikten sonra şeytana uyuponun görüntüsünü içselleştirip yaşatıp onunla hem fikir olmak.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir