Kimsenin Hayatı Gül Bahçesinde Geçmedi

Hayatımız hiç öyle gül bahçesinde geçmedi. Benim değil, bizim hepimizin. Ayrıcalığı olanların bile geçmedi. Kimse gül bahçesinde yaşamadı. Issız kimsesiz gül bahçeleri. Cennet hayal eder gibi ben değil o belki muhakkaklar bile gül bahçesinde değildi.

gul bahcesi

Kimse güzel yaşamadı hep hayatın bir yerinde en güzel yerinde bile en güzel yerde bir koku en güzel yerde havasında bir rahatsızlık oksijeninde bir eksiklik. O yüzden sadece o yüzden sağlıklı en sağlıklı ruh halinde dediklerimiz de bile öyle olmalı diye baktıklarımızda bile bir belli belirsiz belki belli de belki olağan saydığımızdan bir çatlak olmasın bir fay çızığı belirli gelmeyen bir hafif çizgi emaresi.

Şaka gibi gelebilir. Dedim ya belli bile olmuyor hem dakika başı her gördüğümüze sismik araştırmamı yapacağız verileri kim inceleyecek o verilerin sağlıklı olduğuna hangi sağlıklı inandıracak. Hiç yok sağlığımız zaten arkası yok öyle kalsın.

O yüzden sırf o yüzden diyorum ki kimsenin hayatı gül bahçesinde güzel geçmedi. Hep bir eksik bir yer bir zaman güneşinde bir bulut.

Benim ki güzel geçti, onun ki güzel geçti, çok güzeldi onun hayatı gibi hep hataları olan görünümü lezzetli tat fena bile değil .

Bir yerlerde bir şeyler denk geliyor inanılmaz anlatıyoruz. Hayatı güzel yaşayanlar olmadılar mı? Akıl fikir konusunda yoksunlukları olanlar.

1 Yorum
  1. Anne güncesi says:

    Gül bahçesinde gezerken dikene talip oluyordu. Zaten;)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir