Kervan Yolda Düzülür

“Kervan yolda düzülür” Atalarımız ne güzel bir söz söylemişler. Milletimin bu yolda her şeyi hal etme alışkanlığı çok fazla söz dinlediğini gösterir. Alışveriş listelerimiz bize verilen ne aldık listeleridir. Ne alacağız listemiz yoktur. Vardır, alış listemiz değil de niyet listesidir. Ne almak niyetiyle yola çıktığımızın listesi. Ne aldığımız listeye hemen hemen hiç uymaz.

kozmetik urunler ekonomi

Geyik oku – kurşunu yedi mi? Yaralandı mı? Ayağını kırdı mı atlarken zıplarken? Durur sanki daha güzel bir ot yokmuş, önünden alıp kaçacaklar gibi yemeğe başlar. Sadece geyik değil bir dolu hayvan benzer davranışı gösterir.

Kriz oldu mu? Savaş filan fazla konuşuldu mu? Ekonomi yokuşa denk geldi mi? Topuklar hemen yükselir, daha çok makyaj malzemesi satılır, daha çok iç çamaşırı daha renkli daha erotik iç çamaşırları satışı gözlenir, iç çamaşırı satışı artarmış.

Kriz mi bekleniyor topuklara bakın. Var mı yok mu? Kendini belli eder. 2008 de bu ölçülmüş. Brezilya, Rusya krizlerinde makyaj malzemesi satışı çok fazla artış göstermiş.

Kriz de bütün eğrileri topuklu ayakkabı benzeri eğriler çizmesi, düşüşlerin aşağı doğru topuklu ayakkabı benzeri grafikleri olması acaba?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir