Kedi Kendi Yavrusunu Yer mi?

yavru kedi

Kedi kendi yavrusunu yer mi? Öldürür mü parçalar mı?

Hepsine hayır. Başka kedilerin yavrusunu yer parçalar öldürür.

Hayır o bana bir şey yapmaz, yapmaz sen de ona. Ona benzeyen biri seni parçalar yer bitirir tuzaklar kurar fitneler düzer yok etmek için elinden geleni yapar. Yapacaktır kendi yavrusuna yapmayan kedi gibi sana bir şey yapmayan da sana benzeyeni parçalayacaktır yok edecektir.

Doğanın kanunu bu. Yavrunu biri parçalayacak öldürecek yok edecek onunla derdi olacaktır tıpkı senin gibi sen nasıl birilerinin yavrusunu yok etmeye parçalamaya önünü kesmeye niyetliysen.

Mecazen tabii parçalamak yok etmek. Çocuğunu yarıştır mıyor musun sınav sınav dolaştırmıyor musun kurslara dersanelere özel okullara özel ders verenlere sırf bir başkasının çocuğunun önüne geçsin bir başkasının çocuğundan önde olsun biraz daha istediklerini yapabilsin biraz daha diğerlerinden ileride yaşasın diğerlerinden bir basamak bir metre bir santim bir milim belki daha yukarı da ileride olabilsin.

Komşun çok sevdiğin komşunda aynı düşüncede o da aynı fikirde tek bir farkla o da kendi çocuğunu kendisini kendi yeğenini kendisine benzeyeni.

Kedi kendi yavruları dışında yavruları yer öldürür parçalar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir