Kadına Erkeğe Çocuğa Şiddet

İş edinip bütün gün Tv karşısında. Sosyal konularla ilgilenen kayıp filan bulan cinayetleri çözen programlarla vakit geçirmek. Yirmiye yakın değişik kadın bir o kadar erkek iki misli erkek onlarında yüze yakın belki daha da çocuk.

Yaşamışlar, yaşıyorlar o olayları.

Olaylarda her birinde zekanızın kıtlığına üzüldüğünüz üzen hiç bilmediğiniz anlayamayacağınız düşünmediğiniz düşünemeyeceğiniz olmaz canım dediğiniz diyemediğiniz olmuş beklemediğiniz yuh bee bu kadar da karmakarışık bu da mı gibi sorulardan da ileri sorulamayacak akla bile gelmekte zorlanacağınız akla yanaşmadan öyle kalsın oluşmuş varmış böylesi de ilişkiler.

O ilişkilerden doğmuş doğacak olmuş olacak DNA sından emin olunamayan olunmayan çocuklar o oralarda büyümüş o zamanlarda mekanlarda elinden tutulmamış tutulmuş eline değilmemiş dokunulmamış dokunulmuş dokunmanın da ötesine gidilmiş çocuklar.

Kafasının içi boşaltılmış boşaltılmamış boşatılacak bir şey konmamış konmağa zahmet edilmemiş el değilmemiş geldiği gibi olduğu gibi olduğu gibi kalmamış içine çer çöp elde kalmış atılmış bir şeyler tıkılmış yalan yanlış her ne kadar çer çöp varsa kendi koymuş el yordamı elleriyle gözleriyle kaçamak bakışlarla kulaklarıyla dokunarak dokunularak tenine vicdanına korku sindirilerek sinerek toplanmış öğrenme değil tıkıştırılmış üstün körü atılmış çöp bile d ha düzenli daha temiz daha seçkin seçilmiş.

Bütün rol modelleri tv den seçilmediyse bulunamadıysa bulunacak kirli yerlere çöplere köşelere bucaklara yığınlara el atılıp ele bulaşmışlıklarla öğrenilmiş elde edilmiş çalınmış araklanmış beyne tıkılmış kırılmasın bardak içine tıkılmış tıkıştırılmış gazete kağıdı gibi çoğu hava civa örselenmiş kirletilmiş yaralanmış yıpratılmış hayatlar ellerinde kalan olan.

Kadına şiddet etrafta ne varsa ne görüldüyse ne seyredildi ise ne yaşanıyorsa aynısının tıpkısının aynısı.

Deneyin denemeyin vakit ayırmayın ayırın bir gününüzde ne yapıyorsanız onu yaparken açın tv yi duyun üstün körü ilgisiz ne oluyor demeden vakit ilgi ayırmadan ne olduğunu olmadığını oradan bakınca hani. Aman sende, aman bende dememek için; belki de şiddet ne imiş kadına, adama, çocuğa, insana, hayvana, bana, sana, taşa, toprağa.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir