İşin İçin de İş

Akıl her zaman çalışmaz. Bazı zamanlarda tatile çıktığın da tartışılması zor durumlar olabilir.

Mısır da işte tam da böyle oldu. Akıl tatile çıktı. Çeneler çalıştı sadece.

İktidar merkezli bir direniştir Mursi yanlısı olmak. Mursi yüzde 46 katılımlı bir seçimin yüzde 50’sini almıştır. Yani yüzde 23 oy aldı. İktidarı kendi gidişini meşru kılacak bütün basamakları yok eden, çeşitli katliamlar yapıp karşıtları yok etme hareketleri yapmış, iktidar eksenli bir mezhepsel guruptur. Karşıtları da Müslümandır.

mursi

mursi

Libya ve Suriye’de Batı’nın desteğini alıp orada Kaddafi’yi katledip Esat’ı yok etme hayalleri kuranlar, Batı’nın Müslümanlar terörist ve demokrasi karşıtıdır, Mursi’de onlardan biridir dediğinde Batı’yı tukaka göstermek nedir diye sorulmaz mı?

Sünni mezhep örgütü olup çeşitli terörist hareketleri alabildiğince desteklemiş, onları içinde büyüten Müslüman Kardeşler örgütünün hiçbir şekilde oturulup konuşmaya fırsat tanımaması, her ne halde olursa olsun iktidar da kalmaya çalışması bu olayların büyümesine, o kadar canın yok olmasına yol açmıştır.

Dışarıdan konuşanlarda göz göre göre gelen olayları önlemede hiçbir şey yapmadılar, ikna yollarını denemediler.

Ve aklın tatilde olduğu bir zamanda Mısır’da yaşananlar oldu.

Artık Ortadoğu barışını akılla birlikte inşa etmek gerekiyor.

Mısır’a böyle bakmak, halkın parasını, Müslümanlara ve Mısır’ın halkına gidecek olan, Gazze ye giden yardımları cukkalama çabaları Mursi’nin iktidarını istiyor. Bu paraların kavgasıdır bir bakıma bu olaylar.

Cami’ye ayakkabı ile girildi mi? Çadır hastanesi ne yapıldı? Gaz kapsülü ile kaç kişi yaralandı? Öldü? Biz Kaç para yardım ettik?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code