Hep Bir Niyet

hayat denemesi

Kazayla bir şey bir kere yapılır. İkincisi insan aklına biraz üçüncüsü ve sonrası artık iyice hak edilmiş sunturlu bir şeyler hak eder.

Bizimki basit böyle olur aptallık dediğin bizim üstümüze yapışan da tam budur tekrarlayan onlarca binlerce belki de sayısı unutulmuş kaza desen değil biri ikisi belki ondan sonrası külliyen aptallık.

Kelimelerle oynuyor buluyorlar her seferinde bazıları yere düşmüş alıp masaya bile konmadan direk çöpe.

Sabahlar karanlık ya daha karanlık olsun diye belki de biraz daha renginden araklamalar sesler de biraz horozları yok say.

Hayatta hiçbir şey bizim arzumuza tabi değildir. Olsa bile ne istesek ondan vaz geçmek bu kadar kolay olamaz. Hep aynı telaş yarısında vaz geçilen onca istek. Yüreğin aklı bu balık aklı misali hep bir çılgın dönüş.

Normalin çizgisi öyle eğri büğrü bir hale geldi ki için bir garip oluyor yine de anlamıyorsun anlasan bile uyuduğun bir gece rüyana girecek olsa bile.

Hep bir niyet sonunda vaz geçmek o bile sıcak sobaya dokunmak yapışmak yanacağını bile bile çocuk aklı say o da değil yüreğin aklı beyinden çok. Gideceğim diyen birine kal gitme denecek yerde başka bir şey diyorsan sanki çok istiyormuş gibi asıl sana nokta nokta.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir