Hayatın Gidiş Yönü

Hayatın gidiş yönü. Gün gelir gün olur değişir mi? Değişir oldu. Hayat bir renkler karışımıdır. Bir rengi vardır. Bir renge çalar hep sizin hayatınızın bir rengi bir alacalığı bulacalığı bir sisi bir ışıltısı vardır, olmalı.

Hayatta dilekler değişir mi? Değişir değişmez gibi olur değişir. Değişiyormuş.

dilek tutmak

Karamsar olarak biliniriz karamsar bir ruh hali bizde ki. Öyle gelir öyle gidiyor. Karamsarlık yüreğe işler mi? İşliyor olmalı. Büyük bir ihtimalle.

Dua edersiniz dilek tutarsınız daha iyiyi istersiniz daha bir iyiyi.

Öyle olmuyor artık. Daha iyiyi istemek düşlemek daha iyi var mı daha iyi diye bir şey daha iyi de neymiş? Nasıl bir şey?

Pirelerin kutusunun üstüne bir cam koymuşlar pireler bir süre zıplayıp cama çarpmış sonra camı kaldırdıklarında bile pireler cam var diye camın biraz altına kadar zıplamışlar daha yukarı yok. Hayatımızda da bütün dünya da böyle her halde cam konmuş bir durum bundan kötüsü olmasın daha iyi değil bu yeter böyle kalalım böyle aman daha kötü olmasın kötü olsa bile az.

Bunlar yazılmasa iyi. Zaman kötü.

İnsan alışamıyor alışılmışın dışında yaşanan zamanlar. Ölümlere kötü günlere alışılmıyor kanıksanamıyor hangi ülkede hangi coğrafya da olursa olsun.

Bir isyan oluyor içinde insanın bir kızgınlık bir şeylerin kötüye gitmesine bir hüzün bütün bunları dünyaca yaşıyor olmak.

İç karartıyor değil mi? Biliyoruz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir