Hayatın Böyle Bir Yerinde

Mahalle baskısından kim ne der? Kafana takıldıysa her hayatı onlar için yaşıyorsan aman şu ne derler de kaldıysan hayatın onlarındır.

Aman efendim seni düşünüyorlarmış yalan. Yemin etmeyi sevmem billahi yalan. Korktukları şu ne der. Desin. Yaşanmayacak bir şey olsa şu ne deri boş verip sen ne dersen dersin zaten.

eski mahalleler

Ben bir şey demem de.

Sen demezsen o niye desin derse onun kafasındaki arıza sende yok mu? Ondan mı demezsin?

Mahallenin ne diyeceği?

Hayatın içine edeceği yaşamaktan vazgeçireceği.

Onların ne yaşadığı diyenlerin senin yaşadığına ne diyeceği senin de aynı şeylerin yaşadıklarında belki beterini daha bir yerlere sığmayanını buluyorlar mı senin ne diyeceğine?

Hayatın böyle bir yerinde kötülerin kötü düşünenlerin baş tacı yapıldığı sevildiği hep görüyorsun bir yerlerde hep sen yanlışsın hep sen yoksa onca kişi yanlış mı yapar?

Mahalle say onları.

Bir söz vardı kimindi neyin nesi bilemem çocukluğumda duymuştum bu zaman oldu aklımda. ”Onca sinek yanılıyor olamaz”. Onca Tv Programı yanılıyor olamaz.

1 Yorum
  1. Hiiiç kafama takmadığımdır.Hangi birini takacağız ki, çoklar. Ne derlerse de derler. Benim ablam kız kardeşlerinin gönüllü polisiydi. Amannn fotoğraflanırsınız, yani arkadaşlığınız duyulursa demek oluyor. Tabii ki aynı evde büyüdük lakin kocasından korktuğu için söylediğini öğrendik de, bu neden huzursuz ettiğinin sebebini anlamış olduk. Çok saçma…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir