Hayata Gelirken

ayna-karisinda-olmak

Hayata gelirken bir dolu bilmeden genlerimizde olmadan geliriz. Bir dolu şey sonradan var olur bizde alışkanlık hep bizle sanki doğuştan bizimmiş bizleymiş gibi düşünürüz davranırız. Hayatın çoğu bizim olmuş şeylerdir.

Şimdi fotoğraf çekme kendi fotoğrafını çekme çıktı da. Kızlar aynaya bakmayı ilk saçları tarandığında saçınız tarandığında saçlarını taradıklarında erkekler neredeyse aynı olmasa da aynı zamanlarda belki çok zorlandıklarında belki taa sakal traşların da babalarına bakarak denedikleri kaçak denedikleri zamanlarda.

Aynaya bakmayı yine de bilmiyor olabiliriz. Baktığınızda kendinizi gözlerinizi gülümsemenizi neden öyle kalmadığınızı olamadığınızı.

Kendinizi tanımladığınız gibi misiniz? Kendi kendinize kendinizle aranızda kendinizi nasıl bİlirsiniz öyle misiniz? Kendinizi kendinize nasıl tanıtırsınız tanıtırdınız? Nasılsınız?

Aynaya baktığınızda Aynayla aranızda kimseler kimsecikler yokken ben daha da senden onlardan daha nereye koyuyorsunuz kendinizi dahaların ne kadarı sizde olan dahalar var olduğunu kalmıştı nerede bırakmıştım nerede koymuştum nerede görüp de alayım demiştim almamıştım benim olsun hep benim olsun deyip hiç olmamıştı.

Aynayla aranızda aynayı bakmayı bilmek.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir